Ulaştırma Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

​​​​​​​Ulaştırma mühendisliği 2019 taban puanları kaçtır, ulaştırma mühendisliği 2019 başarı sıralamaları kaçtır, 2019 ulaştırma mühendisliği başarı sıralamaları ve taban puanları nasıl belli olur, 2018 yerleştirmelerine göre ulaştırma mühendisliği bölümü en büyük ve en küçük kaç bin sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevapları yazımızdadır.

09.06.2019
A+
A-

Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani YKS ile öğrenciler puan almak için sınava girer ve bu aldıkları puanlar ile yaptıkları tercihler sonucu puanları yeterli ise bir bölüme yerleştirilirler. Bu yerleştirme işlemleri sonrasında ortaya çıkan sayısal veriler yani sıralama ve taban puan verileri ÖSYM’nin hemen sonra olan yıl tercih kılavuzuna koyduğu verilerdir. Bu sistem ile oluşturularak 2019 yılı tercih kılavuzlarına 2018 yerleştirmelerine göre konacak olan ulaştırma mühendisliği 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablosuna yazımızın alt kısmından ulaşabilirsiniz.

ULAŞTIRMA MÜHENDİSLİĞİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Ulaştırma mühendisliği bölümüne rakam olarak ortaya çıkmış en küçük taban puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmelerine göre yerleşen kişinin puanı ve sıralaması kontenjan dolmadığı için bilinmemektedir. Ulaştırma mühendisliği bölümüne yerleştirmesi yapılmış bireyler içinde en büyük taban puan ve o puanın sıralaması ile yerleşen bireyin ise puanı 281,93175 ve sıralaması ise 194083 olarak belirlenmiştir.

ULAŞTIRMA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
YALOVA ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Mühendislik Fak. Ulaştırma Müh.  KKTC Uyruklu     SAY 194083 281,93175
YALOVA ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Mühendislik Fak. Ulaştırma Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı

<div></div>

<div></div>

*Yazımızda yer alan ulaştırma mühendisliği bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas içindeki bilgiler kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi web sitelerini lütfen düzenli olarak takip ediniz.

Üniversite sınavı, bölümler, mezun olununca yapılabilecek meslekler ve bunlar gibi eğitim ve kariyer planınıza dair tüm konularda kafanıza takılanları sorabileceğiniz tecrübeli yöneticileri ve üyeleri olan forumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Forum Tercihini Yap’a ulaşmak için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

** Tablo İçindeki Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

İnd.: İndirimli

EA: Eşit Ağırlık

SAY: Sayısal

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.