kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Avrupa Birliği İlişkileri 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Avrupa birliği ilişkileri 2019 başarı sıralamaları kaçlardadır, avrupa birliği ilişkileri 2019 taban puanları kaç civarındadır, 2019 avrupa birliği ilişkileri başarı sıralamaları ve taban puanları neye göre belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerinde avrupa birliği ilişkileri bölümü en küçük ve en büyük kaç taban puan ve sıralama ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bittikten sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yılın taban puanları ve başarı sıralamaları olarak fikir versin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan avrupa birliği ilişkileri puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan avrupa birliği ilişkileri 2019 taban puanları ve başarı sıralaması listesine yazımızın ilerleyen kısmında ulaşabilirsiniz.

AVRUPA BİRLİĞİ İLİŞKİLERİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra avrupa birliği ilişkileri bölümüne en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı ve sıralaması kontenjanlar dolmadığı için bilinmemektedir. Avrupa birliği ilişkileri bölümüne yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 369,92818 ve sıralama ise 44879 olarak görülmektedir. En azından bir üniversitede avrupa birliği ilişkileri bölümüne yerleştirmenizin yapılabilmesi için adayların eşit ağırlık puan türünden bu puan veya sıralama yakınlarında bir değer elde etmesi gerekir diyebiliriz.

AVRUPA BİRLİĞİ İLİŞKİLERİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
İSTANBUL BİLGİ ÜNİV. VAKIF ÜNİV. Sosyal ve Beşeri Bilimler Fak. Avrupa Birliği İlişkileri  İNG.  Burslu    EA 44879 369,92818
YAKIN DOĞU ÜNİV.  KIBRIS İkt. ve İdari Bil. Fak. Avrupa Birliği İlişkileri  İNG.  %50 İnd.    EA
YAKIN DOĞU ÜNİV.  KIBRIS İkt. ve İdari Bil. Fak. Avrupa Birliği İlişkileri  İNG.  %75 İnd.    EA
İSTANBUL BİLGİ ÜNİV. VAKIF ÜNİV. Sosyal ve Beşeri Bilimler Fak. Avrupa Birliği İlişkileri  İNG.  %75 İnd.    EA Dolmadı Dolmadı
YAKIN DOĞU ÜNİV.  KIBRIS İkt. ve İdari Bil. Fak. Avrupa Birliği İlişkileri  İNG.  Burslu    EA Dolmadı Dolmadı

Daha fazla bilgi almak, avrupa birliği ilişkileri bölümü hakkında fikir elde etmek, aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki avrupa birliği ilişkileri 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan listelerden derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi web sitesini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgiler incelemek için BURAYA, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURAYA, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

** Kısaltmalar

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

İNG: İngilizce

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.