Kamu Haber

Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcılığı Sonuçları Açıklandı 2018

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı sınav ilanına göre 13 Ulaştırma ve Haberleşme uzman yardımcısı alacağını açıklamıştı. İlana metnine göre, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği KPSS P3, Hukuk bölümü mezunları KPSS P4 puan türünden en az 85 puan almış olmak ve her üç bölüm içinde YDS’den en az C seviye puan almış olmak şartı yer almaktaydı. İlan metninde mühendislik bölümlerinden 3’er aday, hukuk bölümünden de 7 aday alınacağı duyurulmuştu. 

Mülakat Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Adaylar

Mülakat sınavına her bölüm için 4 katı kadar adayın katılabileceği ilan edilmişti. 22 Ocak 2018 tarihinde yapılan sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar ve taban puanları aşağıdaki şekilde gerçekleşti:

  • Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 12. sırada mülakata katılmaya hak kazanan adayın puanı 85,94643.
  • Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 5. sırada mülakata katılmaya hak kazanan adayın puanı 85,01143. Sınava 12 aday başvuru yapabilecekken sadece 5 kişi yapabilmiştir.
  • Hukuk bölümünden 3. sırada mülakata katılmaya hak kazanan adayın puanı 87,01141. Sınava 28 aday başvuru yapabilecekken başvurusu kabul edilen sadece 3 aday olmuştur.

Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcılığı Sınav Sonuçlarına İlişkin Analiz

26 Ocak 2018 tarihinde açıklanan sınav sonuçlarına göre 8 aday sınavı asil olarak kazanırken, 3 aday sınavı yedek olarak kazanmıştır. Hukuk bölümü mezunları içerisinden sınava 2 kişi katılmış ve ikisi de asil olarak sınavı kazanmıştır. Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunlarından da sınava 4 kişi katılmış, 3 kişi sınavı asil olarak kazanırken, 1 kişi de sınavı yedek olarak kazanmıştır. Eleme yapılan tek bölüm Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü olmuştur.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu