kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Uluslararası İlişkiler KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Uluslararası ilişkiler bölümü mezunları için 2018/1 atamalarında kaç kontenjan ayrılmıştır, KPSS 2018/1 uluslararası ilişkiler atama taban puanları ne durumdadır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Uluslararası ilişkiler bölümü mezunları için 2018/1 atamalarında kaç kontenjan ayrılmıştır, KPSS 2018/1 uluslararası ilişkiler atama taban puanları ne durumdadır, uluslararası ilişkiler mezunu olarak hangi merkezi atama için kullanılan kodlardan hangileri ile başvuru yapılabilmektedir, uluslararası ilişkiler merkezi atamada en yüksek kaç en düşük kaç puanla kapatmıştır sorularının cevapları ile uluslararası ilişkiler atama taban puanları listesi yazımızdadır.

ÖSYM tarafından merkezi olarak yılda iki kere yapılan atamaların sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Her sene Yıl/1 Yıl/2 olarak tüm eğitim ve öğretim kurumu mezunları kapsayarak yapılan bu atamalarda adaylar aldıkları puanlar ile memur olmaya çalışmaktadır. Fakat memur olma sürecinde adaylar için en önemli kısımlardan biri yeteri kadar kontenjan açılıp açılmadığı sorusunun ve kaç puan ile nereye atanırım sorusunun cevaplarını öğrenmektir. Biz de bunun için atama taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz. KPSS Taban Puanları

ULUSLARARASI İLİŞKİLER KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Uluslararası ilişkiler bölümü mezunu bir aday 4001 ve 4507 kodlarına sahip kadrolara başvurabilmektedir. Bu kodlardan 4001 herhangi bir lisans mezunu adayın başvurabildiği iken 4507 ise uluslararası ilişkiler ve türevi bölümlerin başvurabildiği kadroların kodlarıdır. 4001 ile 2018/1 atamalarında 14 kadroya başvuru yapılabiliyorken 4507 ile 71 kadroya başvurulabilmekteydi. Yani uluslararası ilişkiler mezunu bir aday için başvurulabilecek 85 kadro bulunmaktaydı.

Uluslararası ilişkiler bölümüne atanmak için kullanılan en düşük puan 83,446 iken en yüksek puan ise 92,709 olarak belirlenmiştir. Temelde bu aralıkta bir puan alarak devlet memuru olabilme şansına sahipsiniz diyebiliriz.

Uluslararası ilişkiler KPSS 2018/1 atama taban puanları ile ilgili olarak hazırladığımız liste aşağıdadır. Puanlar, atamalar ve mülakat ile alımlar ile ilgili bilgi almak için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Forum sayfamıza ulaşmak için TIKLAYINIZ

*Veriler ile bilgiler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin kılavuzlarından ve internet sitelerindeki bilgilerden derlenmiş ve hazırlanmıştır. Bu konularda bir değişiklik olursa bizim yazımızdan ziyade onların yaptığı son duyuru dikkate alınacaktır.

5175 1 8ccf86bbb30fc2c54d081832a351ac96 scaled

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.