kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Maliye KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Maliye bölümü mezunları için 2018/1 atamalarında kaç kontenjan ayrılmıştır, KPSS 2018/1 maliye atama taban puanları ne durumdadır gibi soruların cevapları ile atama puanlarının tablolarına buradan ulaşabilirsiniz.

Maliye bölümü mezunları için 2018/1 atamalarında kaç kontenjan ayrılmıştır, KPSS 2018/1 maliye atama taban puanları ne durumdadır,maliye mezunu olarak hangi merkezi atama için kullanılan kodlardan hangileri ile başvuru yapılabilmektedir, maliye merkezi atamada en yüksek kaç en düşük kaç puanla kapatmıştır sorularının cevapları ile maliye atama taban puanları listesi yazımızdadır.

ÖSYM tarafından merkezi olarak yılda iki kere yapılan atamaların sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Her sene Yıl/1 Yıl/2 olarak tüm eğitim ve öğretim kurumu mezunları kapsayarak yapılan bu atamalarda adaylar aldıkları puanlar ile memur olmaya çalışmaktadır. Fakat memur olma sürecinde adaylar için en önemli kısımlardan biri yeteri kadar kontenjan açılıp açılmadığı sorusunun ve kaç puan ile nereye atanırım sorusunun cevaplarını öğrenmektir. Biz de bunun için atama taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz. KPSS Taban Puanları

MALİYE KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Maliye bölümü mezunu bir aday 4001 ve 4459 kodlarına sahip kadrolara başvurabilmektedir. Bu kodlardan 4001 herhangi bir lisans mezunu adayın başvurabildiği iken 4459 ise maliye ve türevi bölümlerin başvurabildiği kadroların kodlarıdır. 4001 ile 2018/1 atamalarında 14 kadroya başvuru yapılabiliyorken 4459 ile 130 kadroya başvurulabilmekteydi. Yani maliye mezunu bir aday için başvurulabilecek 144 kadro bulunmaktaydı.

Maliye bölümüne atanmak için kullanılan en düşük puan 82,456 iken en yüksek puan ise 92,709 olarak belirlenmiştir. Temelde bu aralıkta bir puan alarak devlet memuru olabilme şansına sahipsiniz diyebiliriz.

Maliye KPSS 2018/1 atama taban puanları ile ilgili olarak hazırladığımız liste aşağıdadır. Puanlar, atamalar ve mülakat ile alımlar ile ilgili bilgi almak için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfamıza ulaşmak için TIKLAYINIZ

*Veriler ile bilgiler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin kılavuzlarından ve internet sitelerindeki bilgilerden derlenmiş ve hazırlanmıştır. Bu konularda bir değişiklik olursa bizim yazımızdan ziyade onların yaptığı son duyuru dikkate alınacaktır.

Karşılaştırma yapmak için bu bölümün daha önceki atamalardaki taban puanları ile ilgili yazdığımız yazıya göz atabilirsiniz.Yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

5174 1 3468047e7fa2ef0a948f7cc0831dabe9 scaled

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.