kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Uşak'ın İlçeleri Nelerdir? Uşak İlçeleri

​​​​​​​Uşak ilinin ilçeleri nelerdir, Uşak kaç ilçesi var, Uşak merkez ilçeleri hangileridir sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

A+
A-

Tercihiniyap olarak elimizden geldiğince siz değerli okuyucularımıza her alandan bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu kimi zaman genel kültür alanında oluyor kimi zaman sağlık kimi zaman eğitim ve öğretim. Yine okuyucularımızın genel kültürüne katkısı olması ya da meraklarını gidermesi amacıyla Türkiye’deki tüm şehirlerin ilçelerini hazırlayarak bir yazı dizisi şeklinde sizler için yayımlamaya karar verdik. Bu yazımızda Uşak şehrindeki ilçelerin neler olduğunu öğrenebileceksiniz.

UŞAK ŞEHRİNİN KAÇ İLÇESİ VAR? UŞAK MERKEZ İLÇELERİ NELERDİR?

Uşak şehrinde toplam 6 adet ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler içinde yüzölçümü olarak en büyüğü Uşak (Merkez) ilçesi iken en küçüğü ise Karahallı ilçesidir. Nüfus olarak en büyük Uşak ilçesi yine Uşak (Merkez) iken en az nüfuslu Uşak ilçesi ise Karahallı ilçesidir.

Uşak (Merkez) Uşak’ın merkez ilçesidir.

usak merkez ilceleri

UŞAK İLİNİN İLÇELERİ HANGİLERİDİR?

Uşak ilinde yer alan ilçelerin tamamını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

  • Banaz
  • Eşme
  • Karahallı
  • Sivaslı
  • Ulubey
  • Uşak (Merkez)

usak ilceleri harita

Sorularınız, görüşleriniz ve paylaşımlarınız için yazımızın altındaki yorum kısmını kullanabilir ya da forum sayfalarımızı ziyaret ederek oradaki üyelerden ve yöneticilerden faydalanabilirsiniz. Forum sayfalarını erişmek için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.