Yalova'nın İlçeleri Nelerdir? Yalova İlçeleri

​​​​​​​Yalova ilinin ilçeleri nelerdir, Yalova kaç ilçesi var, Yalova merkez ilçeleri hangileridir sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

15.05.2020
A+
A-

Tercihiniyap olarak elimizden geldiğince siz değerli okuyucularımıza her alandan bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu kimi zaman genel kültür alanında oluyor kimi zaman sağlık kimi zaman eğitim ve öğretim. Yine okuyucularımızın genel kültürüne katkısı olması ya da meraklarını gidermesi amacıyla Türkiye’deki tüm şehirlerin ilçelerini hazırlayarak bir yazı dizisi şeklinde sizler için yayımlamaya karar verdik. Bu yazımızda Yalova şehrindeki ilçelerin neler olduğunu öğrenebileceksiniz.

YALOVA ŞEHRİNİN KAÇ İLÇESİ VAR? YALOVA MERKEZ İLÇELERİ NELERDİR?

Yalova şehrinde toplam 6 adet ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler içinde yüzölçümü olarak en büyüğü Armutlu ilçesi iken en küçüğü ise Termal ilçesidir. Nüfus olarak en büyük Yalova ilçesi Yalova (Merkez) iken en az nüfuslu Yalova ilçesi ise Termal ilçesidir.

Yalova (Merkez) Yalova ilinin merkez ilçesidir.

yalova merkez ilceleri

<div></div>

YALOVA İLİNİN İLÇELERİ HANGİLERİDİR?

Yalova ilinde yer alan ilçelerin tamamını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

  • Altınova
  • Armutlu
  • Çınarcık
  • Çiftlikköy
  • Termal
  • Yalova (Merkez)

yalova ilceleri harita

Sorularınız, görüşleriniz ve paylaşımlarınız için yazımızın altındaki yorum kısmını kullanabilir ya da forum sayfalarımızı ziyaret ederek oradaki üyelerden ve yöneticilerden faydalanabilirsiniz. Forum sayfalarını erişmek için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.