Taban Puanları

DGS Bitkisel Üretim ve Teknolojileri 2017 2018 Taban Puanları

DGS bitkisel üretim ve teknolojileri bölümünün 2017 2018 taban puanlarına dair liste nasıldır, DGS ile bitkisel üretim ve teknolojileri bölümünü kimler tercih edebilir, DGS’ye kimler girebilir, DGS bitkisel üretim ve teknolojileri bölümünün en küçük ve en büyük taban puanları kaçtır ve hangi üniversitelere aittir soruları ile DGS bitkisel üretim ve teknolojileri taban puanları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

DGS iki yıllık üniversite mezunu bireylerin girerek dört yıllık bölümlere geçmesini sağlayan bir üniversiteye giriş sınavıdır. DGS’ye önlisans programlarından mezun olan bireyler girebilmekte ve bu sınav sonucunda alınan puanlar 4 yıllık bölümleri tercih etmede kullanılmaktadır ve alınan puanın istenilen bölümlere yetip yetmediğine bir fikir oluşturması amacıyla biz sizler için DGS ile ilgili bölümlerin taban puan listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

DGS BİTKİSEL ÜRETİM VE TEKNOLOJİLERİ 2018 TABAN PUANLARI

DGS ile bitkisel üretim ve teknolojileri bölümü en küçük 235,70578 taban puan ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne (%75 Burslu) öğrenci almıştır. En yüksek ise 249,33174 taban puan ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Tam Burslu) tercih edilmiştir.Bu aralıkta bir puan alan aday bu bölümü kazanabilir.

DGS bitkisel üretim ve teknolojileri bölümünü kazanmak için bu bölümü tercih edebilecek önlisans programlarından birinden mezun olmuş olmak gerekmektedir.

DGS bitkisel üretim ve teknolojileri 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki gibidir oradan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı  En Düşük Puan 
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Kktc-Lefkoşa) Bitkisel Üretim ve Teknolojileri (İngilizce) (Tam Burslu) 249,33174
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Bitkisel Üretim ve Teknolojileri (İngilizce) 236,98725
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Kktc-Lefkoşa) Bitkisel Üretim ve Teknolojileri (İngilizce) (%75 Burslu) 235,70578

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu