Taban Puanları

DGS Nükleer Enerji Mühendisliği Taban Puanları 2020

ÖSYM her genel, merkezi sınavda olduğu gibi DGS’de de merkezi yerleştirmeler yapar ve ilgili sınavın yerleştirmelerinde belli olan puanları bir sonraki yıl için bölümlerin taban puanları olarak kabul ederek bu puanları yine bir sonraki yıl tercih kılavuzuna koyar.

ÖSYM tarafından 2020 DGS tercih dönemi gelene kadar kılavuz yayımlanmayacağı için 2019 yerleştirmelerinde ortaya çıkan puanlar etrafında oluşturulmuş DGS nükleer enerji mühendisliği taban puanları 2020 listesinin tablosu aşağıdadır. Buna ek olarak 2020 nükleer enerji mühendisliği DGS puanları içindeki en yüksek ve en düşük taban puanlar da tablonun en üstünde ve en altında yer almaktadır.

DGS NÜKLEER ENERJİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Mühendislik Fakültesi/Nükleer Enerji Mühendisliği (İngilizce) SAY 3 3 265,67504 273,22758
SİNOP ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi/Nükleer Enerji Mühendisliği SAY 3 3 254,44307 265,27255

Dikey geçiş sınavına dair tüm konularda merak ettiklerinizi ve nükleer enerji mühendisliği veya diğer üniversite bölümleri hakkında sorularınızı tercihiniyap forum sayfalarına gelerek deneyimli üyelerimize ve yöneticilerimize sorabilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Sizler için derlediğimiz yazımızdaki bilgiler ile DGS nükleer enerji mühendisliği taban puanları 2020 listesi ÖSYM’nin yayımladığı dosyalardan ve kılavuzlardan toparlanmıştır. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM’nin yapacağı duyuru dikkate alınmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu