Taban Puanları

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümüne ait 2020 taban puanlarını inceleyerek, sınav hazırlıklarına başlamalısınız. Bu puanları inceledikten sonra Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümünü kaç net yaparak kazanabileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Üniversitelerdeki derslerin başladığı şu dönemde 2020 YKS hazırlık süreci de başlamış oldu. Sınava hazırlıklarına başlayan arkadaşlarımızın yolun başında doğru planlama yapmaları çok önemlidir. Bu planı oluşturabilmek için de kazanılmak istenilen bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamalarını bilmek gerekir. Biz de sınava hazırlananlar için 2020 YKS sürecini kolaylaştırmak adına Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümü 2020 taban puanları tablosunu oluşturduk.

UZAY BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ 2020 TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI

2020 YKS sonuçlarına göre Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümüne ait en küçük taban puan 246,012 iken, bölümün en büyük taban puanı ise 251,291 puandır. Tablomuz içerisinde bütün üniversitelerin bahse konu bölüme ait taban puanlarını görebilirsiniz. YKS hakkında da aklınıza takılan tüm sorularınızı aşağıda yer alan linki tıklayarak, forum sayfalarımız üzerinden bizlere sorabilirsiniz.

► Forum sayfamız için LİNKİ tıklayınız.

UZAY BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM TÜR SIRALAMA TABAN PUAN
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ   Uzay Bilimleri ve Teknolojileri    Ücretsiz 337.550 251,29175
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ   Uzay Bilimleri ve Teknolojileri    Ücretsiz 361.521 246,01293

ÖSYM ve YÖK tarafından açıklanan taban puanlara göz attığımızda başarı sıralamalarının henüz açıklanmadığı görülecektir. Tahmini verilerle sizleri yanıltmak istemediğimiz için Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümüne ait üniversite başarı sıralamalarını resmi kanallardan açıklanana kadar beklediğimizi belirtmek isteriz. Resmi verilerin açıklanmasıyla birlikte biz de bu tablolar altında başarı sıralamalarına yer vereceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu