kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS MALZEME BİLİMİ VE NANOTEKNOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 1 olarak belirlenmişti, 2019 DGS malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 256,88731 ile Uşak Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu puan civarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6174 1 9c626b788596fb19285d9136d7a8a480

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.