Kamu Haber

Yapay Zeka Mühendisliği 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

2019 YKS süreci yerleştirmelerin de gerçekleşmesi ile sona erdi sayılır. Yerleştirmeler sonrası ortaya çıkan puanlar her yıl olduğu gibi bu sene de bir sonraki yılın yol gösterici taban puanları olacak kullanılacak. Yani 2019 YKS yerleştirme puanları ve sıralamaları 2020 üniversite yerleştirme tercih kılavuzunda yerini bulacak. Bu kılavuzun yayımlanmasına daha çok var ve bizler de sınava hazırlanacak üniversite adayı arkadaşlara fikir vermesi için bölümlerin taban puanları ve sıralamaları listelerini derliyoruz.

YAPAY ZEKA MÜHENDİSLİĞİ 2020 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Yapay zeka mühendisliği bölümü yerleştirmelerinde kullanılan yapay zeka mühendisliği sıralama sayıları ne yazık ki henüz açıklanmadı. YÖK veya ÖSYM yapay zeka mühendisliği başarı sıralamaları verilerini yayımladığı anda bizler bu yazıya sıralamaları da eklemiş olacağız. Kamu Haber

2020 yapay zeka mühendisliği puanları incelendiğinde de ortaya çıkan tabloya genel olarak bakacak olursak en küçük taban puan ile yerleştirmenin 482,06784 puan ile olduğunu en büyük taban puan ile yerleştirmenin de 509,33051 puan ile olduğunu görmekteyiz. Üniversitelerimizde var olan tüm yapay zeka mühendisliği bölümlerinin 2020 yapay zeka mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamaları listesini de aşağıda bulabilirsiniz. YKS hakkında da aklınıza takılan bir şey var ise bunu forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

YAPAY ZEKA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM TÜR SIRALAMA TABAN PUAN
TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ   Yapay Zeka Mühendisliği    Burslu 4.537 509,33051
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ   Yapay Zeka Mühendisliği    Ücretsiz 13.439 482,06784

*Yukarıda yer alan veriler, yapay zeka mühendisliği 2020 taban puanları ÖSYM tarafından yayımlanmış olan kılavuzdan ve resmi internet sitesinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru geçerli olacaktır lütfen bunu göz önünde bulundurunuz.

Türkiye’de yer alan 4 yıllık bölümlerin tamamının taban puanlarına ulaşmak için:

► 4 YILLIK BÖLÜMLERİN 2020 TABAN PUANLARI

2019 YKS’ye ait sayısal bilgileri incelemek için de:

► 2019 YKS’YE AİT SAYISAL BİLGİLER

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. bilgilendirme mesajınız için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu