kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Kamu Yönetimi 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​Kamu yönetimi atama taban puanları 2020/1 içinde kaçta kalmıştır, kamu yönetimi atama puanları KPSS 2020/1 içinde en küçük ve en büyük kaçta kalmıştır, kamu yönetimi atamaları merkezi atamalar içinde hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, sadece bu koda yani kamu yönetimi mezunlarına ayrılan kontenjan sayısı kaçtır, bu kod dışında atanabildikleri dahil olmak üzere kamu yönetimi mezunları için 2020/1 KPSS atamalarında atanabilecekleri kontenjan sayısı kaçtı gibi soruların cevaplarını yazımızın içinde bulabilirsiniz.

Memur olmak günümüz Türkiye’sinde birçok insanın hayali çünkü devlet garantisi ile çalışmak, maaş almak, özel sektöre kıyasla daha güzel haklara sahip olmak çoğu insanın arzuladığı, tercih edebileceği durumlar. Memur olmak isteyen bir bireyin yapması gerekenlerin başında da KPSS yani kamu personeli seçme sınavına girmek ve bu sınavdan yeterli puan elde etmek geliyor. Peki bu yeterli puan ne, hangi puan atanmak için yeterli? Aslında bu soruya verilebilecek birkaç alternatif cevap var fakat bunlardan en geneli merkezi atamalarda ortaya çıkan puanlar üzerinden değerlendirilenler.

Bir bölüm mezunu için mezun olduğu bölümün atama puanlarını bilmek onun için bir fikir oluşturması açısından önemlidir. Biz de işte sizlere yol göstermesi amacıyla merkezi atama taban puanlarını yayımlamaya çalışıyoruz. Bu yazımızda kamu yönetimi KPSS 2020/1 merkezi atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/1 KAMU YÖNETİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

Öncelikle bir konuyu açıklayarak başlamak gerekiyor ki kamu yönetimi mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna bağlı olarak atanabilmektedirler. Bunlardan bir tanesi 4001 yani herhangi bir lisans programı mezunun atanmasını sağlayan kod iken diğer kod ise 4503 yani kamu yönetimi bölümü veya benzeri bölüm mezunlarının başvurabildiği koddur.

2020/1 merkezi atamasında kamu yönetimi mezunlarının atanabileceği toplam kontenjan 176 idi. Bunlardan 115 tanesi 4001 kodu ile atanabilinen kontenjanlar iken kalan 61 tanesi ise 4503 yani direkt özel bölüm şartı ile kamu yönetimi veya türevi bölüm mezunlarının atanabildiği kontenjanlardı.

Kamu yönetimi mezunu olarak 2020/1 merkezi atamasında yerleştirmesi yapılan adayların puanlarını incelediğimizde ise en düşük puan ile atanan adayın 86,339 puan ile en büyük puan ile atanan adayın da 97,554 puan ile atandığı görülmektedir.

KPSS 2020/1 kamu yönetimi atama puanları listesinin tamamına ait görsel aşağıdadır.

kpss 2020 1 kamu yonetimi atama taban puanlari

kpss kamu yonetimi 2020 1 atama taban puanlari

Atama puanları, KPSS, memuriyet ve bunlar gibi tüm konularda fikir edinmek, bilgi almak için aşağıda linkini paylaştığımız forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve birikim sahibi hocalarımızdan faydalanabilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazı içinde yer alan bilgiler ve kamu yönetimi 2020/1 KPSS atama puanları listesi ÖSYM tarafından yayımlanan bilgiler ışığında derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru geçerli olacaktır.

Yorumlar

  1. Hatun Avatar Hatun dedi ki:

    Ben ekpss orta öğretimden 79 puan aldım 2018 de bu puan 4 yıl geçerliliği var ve 2020 de lisans kamu yönetimini bitirdim ekpssde atanma şansım varmı