Gündem

2018 Kaymakamlık Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Sistem Değişikliği mi Geliyor?

2018 Kaymakamlık Sınavı Ne Zaman?

Forum sayfamızda duyumları muteber üyelerimizce paylaşılan bilgilere göre sınav Eylül 2018 döneminde gerçekleştirilecek. Kuvvetli ihtimal olarak 2 Eylül 2018 tarihi işaret ediliyor. Bu konuda sağlam kaynaklara dayanan üyelerimiz daha evvelki sınavlarda da benzer şekilde isabetli haberler vermişti.

Sayı kaç kişi olacak?

Evvelki yıllarda 60 sayısını standart olarak belirleyen İçişleri Bakanlığı son dönemde bu sayıyı 100 baremine yükseltmişti. Bu alımda da yine sayının 100 olması bekleniyor. Çok sayıda meslek mensubunun 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ ile irtibatı tespit edilmiş ve bu kişiler meslekten ihraç edilmişti. Bu nedenle devletin ve hükümetin temsilcisi olarak her ilçede bulunması şart olan Mülki İdare Amirlerinin eksikliğini en kısa sürede gidermek isteyen Bakanlığın alım sayısını yine yüksek tutması oldukça ciddi ihtimaldir.

Sınav Hangi Usûlde Gerçekleştirilecek?

Son sınavları Açık Uçlu yöntemle gerçekleştirilen Kaymakamlık alımlarında yeniden sistem değişikliği haberleri forum sayfamızda paylaşıldı. Bu haberlere göre eski sistem olan TEST usûlüne dönüş söz konusu. ÖSYM’nin daha evvelki senelerde yaptığı test sınavlarındaki gibi yine adaylara 80 soru yöneltmesi bekleniyor.

 

 

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu