kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

2019 HALKBANK Gişe Elemanı Alım İlanı

2019 yılında HALKBANK gişe elemanı alımı yapacağını duyurdu. Alıma dair detaylar, başvuru koşulları ve sınava dair bilgileri incelemek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Türkiye Halk Bankası şubelerinde görevlendirmek üzere banko hizmetleri asistanı diğer bir adıyla gişe elemanı alımı gerçekleştirecek. Alımla alakalı duyuru Halkbank resmi sitesinde yer alan duyuru ekranında yayımlandı.

Yayımlanan ilana göre çeşitli illerde yer alan şubelerde görevlendirilmek üzere Banko Hizmetleri Asistanı yani Gişe Elemanı alımı yapılacak. Ancak Halkbank kaç aday için alım gerçekleştirileceği konusunda herhangi bir detay paylaşmadı.

2019 Halkbank Gişe Elemanı Alım Şartları

2019 Halkbank Gişe Elemanı alımına başvuracak olan adayların aşağıdaki şartları haiz olması gerekmektedir;

-T.C. Vatandaşlığı
-Kamu hakkından mahrum bırakılmamış olmak
-Kasten işlenen suç nedeniyle ağır hapis cezası, altı aydan çok hapis cezası almamış olmak ya da yüz kızartıcı suçlardan dolayı hükümlü olmamak,
-Bankalarda çalışmaktan yasaklanmamak,
-En eski 1 Ocak 1990 tarihinde doğmuş olmak
-Üniversitelerin 4 yıl eğitim veren lisans programlarının birisinden mezun olmak
-Ülkenin yer yerinde görev yapabilecek durumda olduğunu rapor ile ispatlayabilmek
-Askerlikle ilişiği olmamak
-Mesleğe uygun görülmek,
-Başvuruda bulunduğu ilde ikamet ediyor olmak

*Adaylar 30 Eylül 2019 tarihinde mezun olabilecek durumda iseler başvuruları kabul edilecektir.

**30 Nisan 2020 tarihine kadar tecil süresi olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

***Sağlık raporu mülakatlar tamamlandıktan sonra talep edilecektir.

2019 Halkbank Gişe Elemanı Başvuruları

2019 Halkbank Gişe Elemanı ilanına başvurular 6 Eylül 2019 tarihine kadar bankanın başvuru ekranından elektronik olarak gerçekleştirilecektir. Başvuru ekranında adayların son 6 ay içinde çekilmiş en fazla 770 kB boyutunda fotoğraf yüklemeleri gerekecektir.

2019 Halkbank Gişe Elemanı Yazılı Sınavı

Koşulları uyarak sınava başvuruda bulunacak olan adaylar, uygun görülmeleri durumunda sınava davet edileceklerdir. Yazılı sınav tarihi, saati ve yeri henüz belirlenmemiş olup Ekim ayında Bankanın duyuracağı bir lokasyonda gerçekleştirilecektir. Bununla alakalı duyuru Halkbank tarafından ayrıca yapılacaktır.

Uygun görülen adaylar Genel Yetenek konularından yazılı sınava tabi tutulacaklardır. Genel Yetenek sınavını başarı ile geride bırakan adaylara ayrıca Kişilik Envanteri uygulanacaktır.

Kişilik Envanteri Nedir?

Kişilik envanteri adayların kişilik özelliklerini ölçmeye, tespit etmeye yarayan bir testtir. Bu testte adayların pozisyonlarının belirlenmesi için karakteristik özelliklerini ölçecek nitelikte sorular yer almaktadır.

2019 Halkbank Gişe Elemanı Sözlü Mülakatları

Yazılı sınavı ve kişilik envanterini başarı ile geride bırakan adaylar Halkbank tarafından sözlü mülakatlara davet edileceklerdir. Sözlü mülakat neticesinde başarılı olan adaylarsa meslekte çalışmalarına herhangi bir mani görülmemesi durumunda görevlerine başlayabileceklerdir.

halkbank bina 1

2019 Halkbank Gişe Elemanı Alımı Hangi İller İçin Yapılacak?

İLLER
Hatay
Sivas
Bingöl
Artvin
Batman
Adıyaman
Gaziantep
Diyarbakır
Malatya
Ağrı
Erzincan
Kahramanmaraş
Siirt
Kilis
Hakkari
Bitlis
Kars
Elazığ
Mardin
Erzurum
Şırnak
Muş
Tunceli
Şanlıurfa

Adayların başvuruda bulunacakları ilde ikamet ediyor olmaları zorunludur. Mersin sisteminde yapılacak olan kontrolde ikamet koşuluna uymadığı belirlenen adayların başvurularının kabul edilmesi mümkün olmayacaktır.

2019 Halkbank Gişe Elemanı ilanının TAM METNİ için Tıklayınız!

2019 Halkbank Gişe Elemanı alım sürecini takip etmek, sorularınızı sormak ve bilgi paylaşmak için FORUM sayfamızı Takip Etmeyi Unutmayın!

Yorumlar

  1. Gamze çelik Avatar Gamze çelik dedi ki:

    Nekadar sürede iş başı oluyor ve maaşları nedir bilgisi olan var mı