kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

2020 Halkbank Personel Alım İlanı Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

2020 Halkbank Personel alımı ne zaman yapılacak? Hangi unvanlar için alım gerçekleştirilecek? 2020 Halkbank Personel Alımı Kaç Kişilik olacak? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Halkbank çeşitli unvanlarda ülkenin dört bir tarafından çalıştırılmak üzere personel alımları gerçekleştirilmektedir. Halkbank 2020 yılında personel alımı yapacak mı? Halkbank hangi unvanlar için alım gerçekleştirmektedir? Hangi unvanların alım şartları nelerdir? 2020 yılında alım olacak mı? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

2020 Halkbank Personel Alımı Hangi Unvanlar İçin Gerçekleştirilecek?

Halk Bankası bir çok unvan için alım gerçekleştirilmektedir. Halkbank tarafından personel alımı gerçekleştirilen unvanlar şu şekildedir;

-Halkbank Servis Görevlisi Alımı
-Halkbank Uzman Yardımcısı Alımı
-Halkbank Müfettiş Yardımcısı Alımı
-Halkbank İç Kontrolör Yardımcısı Alımı

2020 Halkbank Personel Alımı Başvuru Şartları Nasıl Olacak?

Bu kadrolar için gerçekleştirilen alımlar için Banka tarafından farklı koşullar belirlenmektedir. Bu koşullar kısaca şu şekildedir;

-Servis görevlisi olarak alınacak olan adaylar ülkenin her yerinde kurulu bulunan Halkbank şubelerinde görevlendirilebilmektedirler. Ayrıca adaylar dört yıllık üniversite bölümlerinden mezun durumda olmalıdırlar. Yaş sınırı yıldan yıla değişmekle birlikte son alımlarda 30 olarak belirlenmiştir.

Servis Görevlisi alımına başvuruda bulunacak olan adayların Banka tarafından ya da sınav protokolü gerçekleştirilmiş Kurum tarafından gerçekleştirilecek yazılı sınavda başarılı olmaları gerekmektedir. Bu sınava dair bilgiler ile sınava nasıl hazırlık yapabileceğinize dair ipuçlarına aşağıda yönlendirmesine yer vermiş olduğumuz çalışmamızda göz atabilirsiniz;

-Halkbank İç Kontrolör Yardımcısı, Uzman Yardımcısı, Müfettiş Yardımcısı alımlarına başvuruda bulunmak isteyen adayların her bir alan için ayrı ayrı belirlenmiş olan üniversite lisans programlarından mezun olmaları gerekmektedir. Yine bu üç unvan için banka tarafından ayrı ayrı yaş kriterleri belirlenmektedir. Son gerçekleştirilen alımlarda bu kriter, iç kontrolör yardımcılığı için 27, müfettiş yardımcılığı için 28, uzman yardımcılığı içinse 30 olarak belirlenmiştir. 2020 Halkbank Personel alımı ile bu şartların nasıl belirleneceğini ancak yeni ilanın gelmesi ile göreceğiz.

Tüm bu ayrı kaidelerin yanında bir de herkes için belirlenmiş olan ortak koşullar bulunmaktadır. Bu şartlar adayların; T.C. Vatandaşı olmaları, bankacılık kanununa göre bankalarda çalışmalarının herhangi bir biçimde yasaklanmamış olması, yüz kızartıcı suçlardan hükümlü olmamaları, askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması gibi şartlardır.

Halkbank Uzman Yardımcılığı, İç Kontrolör Yardımcılığı ve Müfettiş Yardımcılığı mesleklerine ve sınavlarına dair daha detaylı bilgiler almak için aşağıda yer alan yönlendirme ile ilgili çalışmamıza erişebilirsiniz;

2020 Halkbank Servis Görevlisi, Uzman, İç Kontrolör ve Müfettiş Yardımcılığı Personel Alımı Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

Uzunca süredir toplu bir personel alımı gerçekleştirmemiş olan Halkbank’ın 2020 yılında personel alımı gerçekleştirmesini bekliyoruz. Bu beklentimizi destekler nitelikte bir açıklama da Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan’dan geldi. Osman ARSLAN Anadolu Ajansı’na vermiş olduğu röportajda 22 bin 500 adet personel ile çalışmalarını sürdürdüklerini, 2020 yılında farklı unvanlarda toplam 1035 kişiyi daha istihdam edeceklerini, alımların yıl sonuna kadar gerçekleştirileceğini” belirtti. Ayrıca Halkbank Yönetim Kurulu toplantısında da Sayın Arslan aynı sayıyı ve alımı yeniden deklare ederek bir anlamda bu haberi teyit etmiş oldu.

Bu haberler ile birlikte artık 2020 yılının Halk bankası için personel alım yılı olacağını düşünmek oldukça mantıklı görünmektedir.

29 Haziran 2020 tarihi itibariyle alım ilanları yayınlanmıştır. İlgili ilanlara ulaşmak için aşağıda yer alan yönlendirmelerden faydalanabilirsiniz;

2020 Halk bankası Personel Alım Sürecine ve sınavlarına dair daha detaylı bilgiler almak ve sorularınızı sormak için FORUM sayfamızı takip etmeyi Unutmayın!

Yorumlar

  1. Ömer Ali can Avatar Ömer Ali can dedi ki:

    Ne zaman gelir ilan tahmini