kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

2021 AÖF Bahar Dönemi Sınav Tarihleri Ne Zaman?

2021 AÖF Bahar Dönemi Sınav Tarihleri Ne Zaman? Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Nedir? Ne Demek? AÖF Sınav Tarihleri Takvimi 2021 AÖF Bahar Dönemleri Sınavları Online Mı Olacak?

2021 AÖF Bahar Dönemi Sınav Tarihleri Ne Zaman?
A+
A-

Yeni tip Koronavirüs salgını süresince iş, ekonomi ve sağlık sektörleri zor dönemlerden geçti. Ancak en büyük yarayı eğitim sektörü aldı. 2020 yılının başından itibaren yüz yüze eğitim öğretim faaliyetlerine ara verildi. Uzaktan eğitim modeline geçildi. Vaka sayıları düşüşe geçtikçe yüz yüze eğitime geri dönülse de ağırlıklı olarak süreç uzaktan yürütülüyor. Bu durumdan etkilenmeyen eğitim öğretim kurumu ise Açıköğretim Fakültesi oldu. Pandemi öncesinde ve halihazırda uzaktan eğitim modeliyle faaliyetlerini sürdüren Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bu süreçte yalnızca sınavlarını online ortama taşıdı. 2021 yılında da uzaktan eğitimle devam eden AÖF’ün sınavlarını online yapıp yapmayacağı merak ediliyor. Peki AÖF bahar dönemi sınav tarihleri 2021 ne zaman? AÖF Bahan dönemi sınavları 2021 online mı?

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Nedir? Ne Demek?

1982 yılında kurulan Açıköğretim Fakültesi uzaktan eğitim modeliyle öğrencilerine hizmet vermektedir. Eskişehir’de bulunan Anadolu Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren AÖF, farklı illerde yaşayan, imkanı olmayan, yaşı geçen kişilerin üniversite eğitimi almasını amaçlamaktadır. Tüm ülkede hizmet veren AÖF, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, Batı Avrupa’da ve Türki Cumhuriyetlerde de faaliyet göstermektedir. Pandemiden önce sınavlar okul ve kamu kurumlarında normal şekilde yapılırken salgın nedeniyle online olarak sınavlar yapılmaya başlanmıştır.

AÖF Sınav Tarihleri Takvimi 2021

Anadolu Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sayesinde binlerce öğrenci üniversite eğitimi almaktadır. Bahar ve güz dönemleri olmak üzere iki dönemde eğitim yılının tamamlandığı AÖF’te her dönemde vize ve final sınavları da yapılır. Bu kapsamda AÖF öğrencileri her dönem sınav tarihleriyle ilgili araştırma yapmaktadır. 

2. ve 6. yarıyıl dersleri için adaylar 10-11-12 Nisan 2021 tarihinde sınava girecek. 4. ve 8. yarıyıl dersleri için de 17-18-19 Nisan 2021 tarihlerinde ise bahar dönemi sınavları uygulanacak. 

AÖF Bahar Dönemleri Sınavları Online Mı Olacak?

2020-2021 Açıköğretim Fakültesi Bahar Dönemi ara sınavları online yani çevrimiçi olarak yapılacak. Adaylar AÖF’ün internet sitesine girerek uzaktan sınavlara giriş yapabilecek. Böylece adayların koronavirüs salgınına karşı korunması mümkün olacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.