kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

AYT Kimya Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

AYT kimya soruları nasıldı, AYT kimya cevapları nelerdi, alan yeterlilik testinde kimya dersinden çıkan soru ve cevaplar içeriğimizde…

YKS
A+
A-

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci basamağı olan Alan Yeterlilik Testinde yer alan kimya sorularının cevapları adaylar tarafından merak edilmektedir. 

Üniversiteye yerleşme serüveninde sınav aşamasında nihayet sona gelindi ve üniversite adayı gençler an itibariyle üniversiteye giriş sınavı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci basamağı olan Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) girdiler. Şimdi adaylar için heyecanlı bir süreç başlamış oldu; puanların açıklanması ve tercihler. Tabi ki puanlar açıklanana kadar da adaylar kabaca alacakları puan hakkında fikir sahibi olmak istedikleri için internet ortamında çıkan soruları ve cevapları araştırıyorlar. Biz de sizlere fikir vermesi amacıyla sınavda çıkmış soruların cevaplarını akılda kalanlar üzerinden derliyoruz. Bu içeriğimizde AYT kimya soruları ve cevapları diğer adayların akıllarında kalanlar üzerinden ulaşabileceksiniz.

AYT KİMYA SORULARI VE CEVAPLARI (AKILLARDA KALANLAR)

Alan yeterlilik testi toplamda 180 sorudan oluşmaktadır. Bu 180 sorusunun 40 tanesi fen bilimleri alan yeterlilik testini içermektedir. Bu 40 sorunun 13 tanesi de kimya dersindeki konulardan gelmektedir. AYT kimya sorularının cevapları adayların akıllarında kalanlar üzerinden şu şekildedir (Platformlarda sorular paylaşıldıkça içeriğimizi güncellemeye devam edeceğiz ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi soruları ve cevaplarını yayımladıktan sonra da ilgili linki yazımızda bulabileceksiniz.):

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN SORULARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

 
 

Alan yeterlilik sınavı kaç sorudan oluşmaktadır?

Alan yeterlilik testi toplamda 180 sorudan oluşmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.