KPSS Taban Puanları

3001 (Herhangi Bir Önlisans Programı Mezunu) Kodlu KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Kamu personeli olmak isteyen adaylar için her geçen sene işler zorlaşmaktadır. ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS’ye (kamu personeli seçme sınavı) girerek memur olmak isteyen bireyler artık ortalama bir puan ile atanamamaktadır çünkü her sene açılan kadro sayısı giderek azalmaktadır ve bu sebeple de puanlar yükselmektedir. Biz sınava hazırlanacak adayların kaç puan almaları gerektiğine dair fikir oluştursun diye atama taban puanları listeleri yayımlamaya devam ediyoruz.

3001 KODLU KADROLARIN KPSS 2018/2 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi atamalarda başvurulabilecek kadrolar için başvuru şartı olarak bazı kodlar belirlemektedir. Bunların en genelleri 3001, 4001, 2001 kodlarıdır. 3001 kodu işte bu şekilde şart olarak sunulan ve herhangi bir önlisans programı mezunu olma şartının arandığı koddur.

3001 kodu ile yukarıdaki cümleden de anlaşılacağı üzere herhangi bir önlisans mezunu adayın başvurabileceği kontenjanların nitelik şart kodudur. Bu şartı taşıyan adaylar başvuru yapabilirler. (Ek bir özel şart bulunmuyorsa.)

3001 nitelik kodlu kontenjanların atama puanlarına bakacak olursak; en düşük 89,123 en yüksek ise 97,420 ile kapattığı görünmektedir. Bu puanların dahil olduğu ve bu puanlar aralığında toplam 13 kontenjan bulunmaktadır. Bu yüzden önlisans mezunu olarak KPSS’ye çalışırken bunu göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyiniz. (Ki bunlardan bazıları şoför, bilgisayar işletmeni olabilmek için gerekli sertifikaya, ehliyete sahip olma şartı arayan kadrolardır. Buna bağlı olarak aranabilecek özel şartların olduğu ilgili ÖSYM kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYINIZ)

3001 nitelik kodu ile başvuru yapılabilen kadroların KPSS 2018/2 merkezi atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir. Merak ettiklerinizi, sorularınızı FORUM.TERCİHİNİYAP.NET sayfamıza girerek sorabilirsiniz.

3001 herhangi bir onlisans programi mezunu kpss 2018 2 atama taban puanlari

*Taban puan listesi, yazımızdaki bilgiler ve veriler ÖSYM’nin kurumsal web sitesi ile kılavuzlarından derlenmiştir. Yapılacak değişikliklerde hem ÖSYM’nin hem de bu atamaların yapıldığı kurum ve kuruluşların en son yaptıkları duyurular geçerli olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu