Gündem

Acun Ilıcalı Ne Kadar Kazanıyor 2019?

Acun Ilıcalı Ne Kadar Kazanıyor 2019 Geliri Ne Kadar? 

Türk medya tarihinin en yetenekli yapımcılarından, sosyal zekası en yüksek ünlülerden biri Acun Ilıcalı. Türkiye onu Acun Firarda yıllarından tanıdı ve büyük ölçüde sevdi muhabir ve sunucu kimlikleriyle hafızalarda yer etti. Şimdilerde ise en popüler konu para, Acun Ilıcalı ne kdar kazanıyor 2019 geliri üzerinden tahmin etmeye çalışacağız.

Acun Ilıcalı’nın sunuculuk yıllarının ardından yapımcılık yılları geldi Var mısın yok musun?, Survivor , Yeteneksizsiniz Türkiye, Ütopya ve O Ses Türkiye gibi büyük programların yapımcılığını üstlenmişti. Önceki yıllarda 3 program için show tv ile yıllık 150 milyon tl karşılığında anlaşıldığı basına yansımıştı. Acun daha sonra yaklaşık 130 milyon TL daha doğrusu 60 milyon dolar ödeyerek Tv 8’i satın almayı tercih etti! Bugün Dünya’nın sayılı içerik üreticileri arasında ve uluslararası camiada adından söz ettiriyor.

Yukarıda belirttiğimiz gibi kamuya açıklanmış kesin şu kadar denecek hiç bir bilgi mevcut olmamakla birlikte Acun ne kadar kazanıyor 2019 gelirini için tahmin etmek imkansız değil. Öncelikle O ses jüri maaşları haftalık 70 bin düzeyinde olduğu basın yansıyan bir bilgi yani yalnızca jüri için harcanan para 1.120.000 TL gibi bir maliyetin üzerinde. Acun medya çalışan sayısının 500 civarında olduğu da bilinen bir diğer bilgi. Yani Acun tarafından yaratılan istihdam için harcanan para dahi milyonlarla ifade ediliyor. 

Kendi televizyon kanalı satın aldıktan sonra tv reklam gelirleri, youtube ve internet sitesi reklam gelirleri üzerinden ilerlediği bilinen diğer bilgiler arasında.  Vergi rekortmenleri listesinde yayınlanan sayılara göre acun hemen her sene ilk 20 de ve ödediği vergi miktarı da 9 milyon civarında. 

Acun Ilıcalı Ne Mezunu ?

Yüksek gelir elde eden ve iyi konumlarda olan bir çok ünlü gibi Acun’da mezun olduğu bölüm sayesinde bulunduğu konuma gelen biri değil. İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü 7 yıl sonunda bitiremeyince okuldan yasa gereği atıldı. Yani lise mezunu milyonerler listesindedir.

Halihazırda üçüncü eşi Şeyma Subaşı Ilıcalı ile evli olan Acun Türkiye’nin en genç medya patronlarından biridir.  Erzurum Ilıca ilçesi kökenli olması sebebiyle Erzurumluların yüz akı ve gurur kaynağıdır.

3 Yorum

  1. Acun 9 milyon vergi veriyorsa geliri 100 milyonun üzerindedir.

  2. Acun 9 milyon vergi veriyorsa geliri 100 milyonun üzerindedir.

  3. Acun 9 milyon vergi veriyorsa geliri 100 milyonun üzerindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu