kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Memur Alım İlanı 2020 (400 kişi)

Adalet Bakanlığı tarafından 2020 yılı için 400 kişilik memur alım ilanı yayınlandı. Başvuru şartları nelerdir? Kaç kişi hangi kadroya alınacak? Başvurular ne zaman yapılacak? Detayları haberimizde inceleyebilirsiniz.

2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımı ilanı yayınlandı. Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre 2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımı başvuru şartları nelerdir? 2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımı hangi kadrolar için gerçekleştirilecek? 2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımına başvurular hangi tarihler arasında gerçekleştirilecek. 2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımı detaylarını haberimizde inceleyebilirsiniz.

2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların DMK’da yer alan genel başvuru koşullarını taşıyor olmalarının yanında, Türk vatandaşı olmaları, yüz kızartıcı suçlardan, devlete karşı suçlardan hüküm giymemiş olmaları, 2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımının gerçekleştirileceği 2020 yılı içerisinde son başvuru tarihi itibariyle on sekiz yaşlarını doldurmuş olmaları ve KPSS’nin gerçekleştirildiği tarih itibariyle otuz beş yaşlarını tamamlamamış olmaları gerekmektedir. 2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımı için adaylar hakkında yapılacak olan güvenlik soruşturmalarının olumlu olması gerekmektedir. 2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımı kapsamında alım yapılacak kadrolardaki görevlerini ifa etmelerine mani olacak düzeyde herhangi bir akıl rahatsızlıklarının veya bedensel özürlerinin bulunmaması gerekmektedir. Kamu ilanı

2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımına başvuruda bulunacak olan adayların üniversitelerin lisans düzeyinde öğrenim verilen bölümlerinin birisinden mezun durumda olmaları şarttır.

2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Hangi Tarihler Arasında Gerçekleştirilecek?

2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımına başvuruda bulunmak isteyen ve yukarıda belirttiğimiz başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını 27 Kasım 2020 tarihinden 11 Aralık 2020 tarihine kadar Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıkları aracılığı ile başvurularını şahsen gerçekleştireceklerdir.

2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımı Sınavı Nasıl Gerçekleştirilecek?

2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımına başvuruda bulunan adaylardan kadrolara alınacak aday sayısının beş katı kadar aday Bakanlık tarafından sözlü mülakata tabi tutulacaktır.

cte

2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımına Hangi KPSS Puan Türü İle Başvuruda Bulunulabilecek?

2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların ÖSYM’nin 2020 yılında lisans mezunu adaylar için gerçekleştirdiği 2020 KPSS Lisans oturumunda KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Aksi halde adayların 2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımına başvuruda bulunmaları mümkün olmayacaktır.

2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımı Hangi Kadrolar İçin Kaç Kişilik Olacak?

2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların başvuru yapabilecekleri kadrolar ve alım sayıları aşağıda yer alan tabloda yer almaktadır;

Alım Yapılacak Kadro Sayısı
Erkek mahkumların bulunduğu ceza evleri için Erkek İdare Memuru 300 kişi
Kadın mahkumların bulunduğu ceza evleri için Kadın İdare Memuru 100 kişi

2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımına başvuruda bulunacak olan adaylardan yüksek puanlı 1500 kişi erkek adaylar için ayrılan kadroların sınavına, 300 kişi ise kadın adaylar için ayrılan kadroların sınavına katılma hakkı elde edeceklerdir.

2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımının tüm detaylarını, başvuru belgelerini ve sınav konularını incelemek adına İLANIN TAM METNİNİ görmek için Tıklayınız!

Bizlere sorularınızı sormak ve gelişmelerden anlık olarak haberdar olmak için Tercihiniyap Forum‘u takip edebilirsiniz!

2020 Adalet Bakanlığı Memur Alımı sürecini detaylı takip etmek ve sorularınızı diğer adaylara yöneltmek için FORUM sayfamızı takip etmeyi Unutmayın!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.