kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Bankacılık ve Sigortacılık KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Bankacılık ve sigortacılık KPSS 2018/2 atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, bankacılık ve sigortacılık ve benzeri bölümler mezunları için KPSS merkezi atama kadrolarını tercih etmeye yarayan özel kod kaçtır, bu koda özel kontenjan sayısı 2018/2 atamaları için kaçtı, KPSS 2018/2 içinde bankacılık ve sigortacılık mezunlarının tercih edebileceği toplam kontenjan kaçtı, bu kontenjanlara yerleştirmeler sonucu ortaya çıkan en yüksek ve en düşük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Bankacılık ve Sigortacılık KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Merkezi KPSS 2018/2 atama ile yerleştirme süreci sonlandı ve memur adaylarının bir kısmı kamuda memur olabilirken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi yerleştirme atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, bankacılık ve sigortacılık mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait bankacılık ve sigortacılık KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tablo görselini yazının en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 BANKACILIK VE SİGORTACILIK ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla bankacılık ve sigortacılık bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da bankacılık ve sigortacılık ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4465 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde bankacılık ve sigortacılık mezunlarının tercih edebileceği toplam 129 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken diğer 9 kontenjan ise bankacılık ve sigortacılık ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4465 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolara aitti.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan bankacılık ve sigortacılık KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü’ne (Ekonomist) (Ankara) ait olduğu ve 89,025 puan ile kapattığı görünmektedir. Bankacılık ve sigortacılık mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak bankacılık ve sigortacılık bölümü mezunlarının bu aralıklarda veya yakınında puan elde etmesi halinde merkezi atamalardan biri ile kadrolara yerleşmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, bankacılık ve sigortacılık mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve bankacılık ve sigortacılık KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı en son duyuru geçerlidir bu sebeple ÖSYM resmi web sitesindeki duyurular kısmını belirli periyotlar ile ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

** Bankacılık ve sigortacılık atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu nedenle kadroların tamamını içeren listeye BURADAN bakabilir ve nitelik kodlarına göz atmak için de BURADAN ilgili sayfaya yönlendirilebilirsiniz.

2017/2 MERKEZİ ATAMA BANKACILIK VE SİGORTACILIK TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

kpss 2018 2 bankacilik ve sigortacilik atama taban puanlari

Yorumlar

  1. derviş dedi ki:

    bu puanlara inanan varmı acaba,böyle puan olsa dünya birincisi oluruz.