Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri KPSS 2019/4 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Ağız ve diş sağlığı teknikeri atama taban puanları KPSS 2019/4 için kaç ile kapatmıştır, ağız ve diş sağlığı teknikeri atama taban puanları içinde yer alan en küçük ve en yüksek taban puanlar kaçtır, ağız ve diş sağlığı teknikeri mesleğine 2019/4 içinde kaç kadro verilmiştir gibi soruların cevaplarına ve ağız ve diş sağlığı teknikeri 2019/4 KPSS atama taban puanları tablosuna buradan erişebilirsiniz.

30.09.2019
A+
A-

Memur olmak için girilmesi gereken bir sınav bulunmaktadır ve bu sınavın ismi kamu personeli seçme sınavı yani halk arasında en genel haliyle bilinen KPSS’dir. Adaylar KPSS’ye girerek bölümlerine bağlı olmakla birlikte puan türlerinden, gerekli olan puan türünden memur olmaya yetecek puanı almaya çalışırlar. İşte adayların merkezi atama adını taşıyan ve P3 puan türünün kullanıldığı atamalarda kaç puan alabileceğini öngörmesi için bizler bölüm bölüm merkezi atamaların atama taban puanlarını listelemeye devam ediyoruz ve bu yazımızda da sizler için ağız ve diş sağlığı teknikeri KPSS 2019/4 atama taban puanları listesini ve buna dair bazı bilgileri vermeye çalışacağız.

KPSS 2019/4 AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TEKNİKERİ ATAMA TABAN PUANLARI

Ağız ve diş sağlığı teknikeri atamaları incelendiğinde ortaya çıkan puanlara baktığımızda en küçük puan ile yerleşen adayın 85,532 puan ile yerleştiğini görüyoruz. Ağız ve diş sağlığı teknikeri mesleğine 2019/4 merkezi atamalarında en büyük taban puan ile atamanın da 91,760 olduğu görülüyor.

Ağız ve diş sağlığı teknikeri kadrolarına merkezi atama ile yerleşebilmek için adayların Ağız Diş Sağlığı veya Ağız ve Diş Sağlığı veya Diş Teknik Sekreterliği veya Diş Hekimliği-Hijyen mezunu olmaları gerekmektedir.

Ağız ve diş sağlığı teknikeri mesleğine atanabilmek için ÖSYM tarafından merkezi atamalarda kullanılan kod 3011 olarak ortaya konmuştur. Bu koda sahip kontenjan sayısı ağız ve diş sağlığı teknikeri mesleği için KPSS 2019/4 atamalarında 109 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz en küçük ve en büyük atama puanlarına göre ise ağız ve diş sağlığı teknikeri kadrolarına en küçük puan ile atanan aday İstanbul iline atanmışken en yüksek taban puan ile atanan aday ise Muğla kadrosuna atanmıştır.

Ağız ve diş sağlığı teknikeri KPSS 2019/4 atama taban puanları tablosunun görseli aşağıdaki gibidir.

<div></div>

kpss 2019 1 agiz ve dis sagligi teknikeri atama puanlari

Ağız ve diş sağlığı teknikeri atamaları, merkezi veya mülakat ile atamalar, kariyer planlama, meslek seçimi gibi konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız tecrübeli yöneticileri ile hizmetinizdedir.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazımızın içinde yer verdiğimiz bilgiler ve ağız ve diş sağlığı teknikeri KPSS 2019/4 atama puanları listesi ÖSYM’nin resmi sitesinden ve orada bulunan dosyalardan derlenerek hazırlanmıştır. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuru yapacak veya bu değişikliği yapacak kurumdur, ÖSYM’nin son yaptığı duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

Önlisans kadrolarının tamamına ait 2019/4 atama taban puanlarına göz atmak için:

ÖNLİSANS KPSS 2019/4 ATAMA TABAN PUANLARI

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Simay karadağ dedi ki:

    Ağız ve dış sağlığı atama puanını neden bu kadar yukarı çekmiş