Arkeoloji ve Sanat Tarihi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Arkeoloji ve sanat tarihi 2019 başarı sıralamaları kaçlardadır, arkeoloji ve sanat tarihi 2019 taban puanları kaç civarındadır, 2019 arkeoloji ve sanat tarihi başarı sıralamaları ve taban puanları neye göre belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerinde arkeoloji ve sanat tarihi bölümü en küçük ve en büyük kaç taban puan ve sıralama ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

30.03.2019
A+
A-

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bittikten sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yılın taban puanları ve başarı sıralamaları olarak fikir versin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan arkeoloji ve sanat tarihi puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan arkeoloji ve sanat tarihi 2019 taban puanları ve başarı sıralaması listesine yazımızın ilerleyen kısmında ulaşabilirsiniz.

ARKEOLOJİ VE SANAT TARİHİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra arkeoloji ve sanat tarihi bölümüne en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı ve sıralaması kontenjan dolmadığı için bilinmemektedir. Yine arkeoloji ve sanat tarihi bölümüne yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 450,95522 ve sıralama ise 781 olarak görülmektedir. Bir üniversitede arkeoloji ve sanat tarihi bölümüne yerleştirmenizin yapılabilmesi için adayların eşit ağırlık puan türünden bu puan veya sıralama civarında bir değer elde etmesi gerekir diyebiliriz.

ARKEOLOJİ VE SANAT TARİHİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
KOÇ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. İnsani Bilimler ve Ede. Fak. Arkeoloji ve Sanat Tarihi  İNG.  Burslu    SÖZ 781 450,95522
KOÇ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. İnsani Bilimler ve Ede. Fak. Arkeoloji ve Sanat Tarihi  İNG.  %50 İnd.    SÖZ Dolmadı Dolmadı

Daha fazla bilgi almak, arkeoloji ve sanat tarihi bölümü hakkında fikir elde etmek, aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki arkeoloji ve sanat tarihi 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan listelerden derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi web sitesini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgiler incelemek için BURAYA, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURAYA, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

** Kısaltmalar

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

İNG: İngilizce

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.