kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Muhasebe 2019 Taban Puanları

DGS muhasebe taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile muhasebe bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS muhasebe kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS muhasebe puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük muhasebe taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS muhasebe 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS MUHASEBE TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan muhasebe bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki muhasebe bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların muhasebe bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek muhasebe kontenjanları 2018 yılında 25 olarak belirlenmişti, 2019 DGS muhasebe kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan muhasebe puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde muhasebe bölümüne yerleşmede kullanılan bilinen en küçük puanın 211,56768 ile Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne (İkinci Öğretim) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan muhasebe bölümü en büyük taban puanı ise 224,65217’dir ve bu puan ile yerleştirme de Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile muhasebe bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, muhasebe bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen muhasebe bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya muhasebe bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6158 1 edf969728dd17ae6a1a145eab383c0bc

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.