kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

ATT, İlk ve Acil Yardım Teknisyeni KPSS 2020/14 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2020/14 ilk ve acil yardım teknisyeni atama taban puanları nasıldır? 2020/14 merkezi atamasında açılan paramedik, att kadrolarına en büyük ve en düşük kaç puanlar ile yerleştirme yapılmıştır?

ATT, İlk ve Acil Yardım Teknisyeni KPSS 2020/14 Atama Taban Puanları

Devlet personeli olmak isteyen bir aday KPSS’ye girmeli ve belli bir oranda puan elde etmelidir. Elde edilen puanlar ile merkezi atamalara veya ilan ile alım yapan kurumlara başvuru yapılabilmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından personel alımı özellikle tekniker, teknisyen vb. unvanlar için merkezi atamalar ile gerçekleşmektedir. Bu tip bir merkezi atama olan KPSS 2020/14 içinde ilk ve acil yardım teknisyeni mesleği için de belli kadrolar bulunmaktaydı. Bu kadrolara yerleştirmeler sonucu ortaya çıkan KPSS 2020/14 ilk ve acil yardım teknisyeni, paramedik atama taban puanları listesini yazımızın altında bulabilirsiniz.

İLK VE ACİL YARDIM TEKNİSYENİ,ATT ATAMA TABAN PUANLARI KPSS 2020/14

Sağlık Bakanlığı her yıl diğer kurumlara kıyasla, ihtiyaç olmasından dolayı merkezi atamalar ile personel alımı yapar ve 2020/14 de 2020 yılındaki son Sağlık Bakanlığı merkezi atamasıdır. Bu atamada toplamda 12000 sağlık personeli alımı gerçekleşmiştir ve bunlardan 120 tanesi de ilk ve acil yardım teknisyeni mesleğine ayrılmıştır.

2020/14 merkezi atamasında ayrılan bu kontenjanlara yapılan yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan tabloya göre ilk ve acil yardım teknisyeni olarak yerleştirmesi yapılan en yüksek puanlı aday 89,364 puan ile Elazığ iline yerleşirken yerleştirmesi yapılan en düşük puanlı ilk ve acil yardım teknisyeni adayı ise 77,351 puan ile Siirt iline yerleştirilmiştir.

KPSS 2020/14 ilk ve acil yardım teknisyeni atama taban puanları listesi ayrılan tüm kontenjanlar için aşağıdaki gibidir.

<div></div>

kpss 2020 14 ilk ve acil yardim teknisyeni atama taban puanlari

kpss 2020 14 ilk ve acil yardim teknisyeni atama puanlari

Devlet memuru olmak isteyen adayları ilgilendiren pek çok içeriğe sitemizden ulaşabileceğiniz gibi merak ettiklerinizi de FORUM.TERCİHİNİYAP.NET adresine gelerek sorabilirsiniz.

*Merkezi atama ile gerçekleştirilen yerleştirmeler sonucu ortaya çıkan ilk ve acil yardım teknisyeni 2020/14 KPSS atama puanları listesi ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgilerden faydalanarak oluşturulmuştur. Yapılabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yaptığı resmi açıklama tüm adaylar için geçerli olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.