kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Babalar Günü Hediyeleri

Babalar gününde hangi hediyeler alınır? Babalar gününe özel hediyeler nelerdir? Babalar günü için hediye almak isteyenlere neler tavsiye edilir? Babalara özel alınacak hediyeler nelerdir? Babalar gününde hangi hediyeyi alacağına karar veremeyenlerin yazımız devamını okumalarını tavsiye ediyoruz.

A+
A-

Hediyeleşmek, insanlar arasında sevgi, saygı ve birlik olma duygusunu arttıran bir eylemdir. Birisine değer verdiğinin en önemli göstergesidir. Bu yüzden arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize, anne ve babalarımıza veya ailemizden birisine hediye almayı çok önemseriz. Sevdiklerimizin kalplerini kırdığımızda kendimizi onlara affettirmek için veya onların özel günlerini hatırladığımızı göstermek için çeşitli hediyeler alırız. Hiç kuşkusuz yakın zamanda kutlayacağımız babalar günü de hediye almamızı gerektiren günlerden biridir. Bu özel günde babalarımıza hangi hediyeyi alacağımız ise her zaman rahatlıkla yaptığımız bir şey değildir. Bu nedenle hediye alma konusunda kararsızlık yaşayan arkadaşlarımız için Babalar günü hediyeleri yazımızı paylaşmak istedik.

BABALAR GÜNÜ HEDİYELERİ NELERDİR?

Yakınlarımıza hediye almak için çok fazla düşünmeye gerek yoktur. Onlara hediye alacağımız dönem, neye ihtiyaçları varsa bunu bilir ve bu hediyeyi onlara almayı önceden kararlaştırırız. Normal şartlarda hayatımızdaki en değerli insanlardan biri olan babalarımızın babalar günü içinde bu kararı vermekte zorluk çekmememiz gerekir. Ancak bu durum birden fazla özel günün üst üste geldiği dönemlerde düşünüldüğü kadar rahat olmamaktadır. Hediye alma konusunda sıkışıklık yaşadığımız böyle zamanlarda birilerinden fikir almak en akılcı yoldur. Biz de hediye konusunda fikir almak isteyenlere çeşitli tavsiyelerde bulunmak istiyoruz.

Kol saati. Bir babaya alınabilecek en ideal hediyelerden bir tanesidir. Herhangi bir ihtiyaca gerek duyulmadan da hediye olarak alınabilir. Spor, klasik, deri kordunlu, metal kordunlu gibi çeşitleri olan kol saatleri insanların tümüne hitap etmektedir.

Cep Telefonu. Günümüzün vazgeçilmesi haline gelen cep telefonları, ideal hediye olarak kabul edilebilir. Babanızın eskiyen telefonunu, teknolojik özelliklere sahip yeni bir telefonla değiştirebilirsiniz.

Cüzdan veya kartlık. Erkeklerin neredeyse tamamının üzerinde bulundurmak zorunda olduğu aksesuarlardan bir tanesi de cüzdan veya kartlıktır. Cüzdanlar, para, nüfus kimliği, ehliyet, kurum kimliği, kredi kartları, bankomat kartları ve gündelik hayatta ihtiyaç duyulan diğer kartların taşınmasını kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle erkeklerin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Spor, deri veya kumaş gibi cüzdan/kartlık türleri vardır.

Tesbih. Erkeklerin büyük çoğunun kullanmayı sevdiği aksesuarlardan bir tanesi de tesbihlerdir. Kehribar, oltu taşı, kuka, sedef gibi türleri olan tesbihler de ideal hediyeler arasındadır.

Çakmak. Sigara kullanan babalar için öncelikle sigarayı bırakmalarını tavsiye ederek, onlar için ideal hediyelerden bir tanesinin tesbih olduğunu belirtelim. Zippo, dupond gibi markaları tercih edilebilirsiniz. Her bütçeye uygun çakmak türleri olduğu bilinmelidir.

Kemer. Erkeklerin en çok ihtiyacı olan ancak çoğunun almayı ihmal ettikleri aksesuardan bir tanesi de kemerdir. Klasik veya spor tarzda kıyafet giyen her erkeğin ihtiyaç duyduğu kemerler, ideal hediyeler listesinde yer almaktadır.

Güneş Gözlüğü: Güneşin kavurmaya başladığı yaz sıcaklarında babanıza güneş gözlüğü alabilirsiniz. Araba kullanırken çok ihtiyaç duyulan 

Kravat. Takım elbise giyen veya devlet memuru olduğu için takım elbise giymek zorunda olan erkeklerin önemli aksesuarlarından biri tanesi de kravattır. Bir çok çeşidi bulunan kravat için alternatifler üretmek çok kolaydır.

Yüzük. Her erkek kullanmayı sevmese de bazıları aksesuar olarak yüzük kullanmayı severler. Babalar günü içinde alınabilecek hediyelerden bir olarak yüzükte düşünülebilir.

Forma. Ülkemizde futbol en önemli spor dalıdır. Bir çok erkeğinde gönülden desteklediği futbol takımları bulunmaktadır. Bu futbol takımlarına ait resmi formayı satın alarak babalar günü hediyesi yapabilirsiniz.

Eşofman takımı. Erkeklerin çoğunun ihmal ettiği kıyafetlerinden bir tanesi de eşofman takımlarıdır. Kılık kıyafet konusunda çok hassas olan erkekler dahi eşofman ihtiyacını çok önemsemezler. Bu nedenle eşofman takımı, babalar günü için ideal bir hediye olabilir.

Diğer hediyeler

 • Çanta (El çantası, laptop çantası, spor çanta veya iş çantası),
 • Kitap, dergi veya kalem seti,
 • Takım elbise, gömlek, t-shirt, pantolon gibi kılık kıyafet,
 • Albüm veya fotoğraf makinesi,
 • Traş makinesi seti,
 • Parfüm veya kozmetik ürünleri,
 • Alet takımı veya küçük el aletleri,
 • Araba aksesuarları,
 • Bıçak veya bıçak kılıfı,
 • Kolye, bileklik veya spor yapmada kullanılan aksesuarlar 
 • Cep telefonu aksesuarları,
 • Fular, şapka ve diğer ihtiyaç duyulan hediyeler babalar günü için tercih edilebilir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.