Güncel Köy Korucuları Maaşları 2018 Ne Kadar?

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü ekiplerine başta terörle mücadele olmak üzere içerden ve dışardan gelecek tehditlere yardımcı olan en önemli unsurlar köy korucularıdır. Peki köy korucuları maaşları 2018 ne kadar?

24.01.2018
A+
A-

Ülkemizin içinde bulunduğu coğrafya ve jeopolitik riskler nedeniyle her daim güvenlik alanında tehditlerle yüz yüze gelmekteyiz. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri ve Kahraman Emniyet Genel Müdürlüğü ekipleri yıllardır yurt içinde ve yurt dışında tehditlere karşı ülkemizi korumaktadır. Kurumlarımıza her tehditte en çok yardım eden unsurlardan biri de köy korucularıdır.

Köy korucuları bulundukları coğrafyayı çok iyi bilmektedir. Ve askerlerimiz ve polislerimize her konuda yardımcı olmaktadır. Terörle mücadele başta olmak üzere bütün risklerde görev başındadırlar. Peki köy korucuları 2018 yılında ne kadar maaş almaktadır?

KÖY KORUCUSU MAAŞI 2018 NE KADAR?

Özellikle yurdumuzun Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde aktif rol alan alan binlerce köy korucusu bulunmaktadır. Köy korucuları devletten aylık olarak belirli bir maaş/ücret almaktadır. Peki köy korucuları güvenlik korucuları ne kadar maaş alıyor?

Köy korucuları başka bir isimle güvenlik korucuları en düşük asgari ücret miktarında yani 1.600 Türk Lirası maaş almaktadır. Fakat bu ücret sabit değildir. Bulunduğu görev yaptığı bölgeye göre bu ücret değişim gösterebilmektedir.

2018 yılı itibariyle en düşük köy korucusunun maaşı 1.600 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Görev yaptıkları bölgeye ve yaptıkları göreve göre maaşları değişebilmektedir. Köy korucularının maaşları aylık olarak düzenli ödenmez. Bir kaç ay olarak gecikmeli olarak hesaplarına yatırılmaktadır.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. berkant dedi ki:

    ne işe yarıyor bu korucular anlamadım gitti… terörle mücadelede aktif rol almadıklarını herkes söylüyor, kimisi devletten koruma talep etmiş can güvenliğim yok diye.