Taban Puanları

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bittikten sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yılın taban puanları ve başarı sıralamaları olarak fikir versin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan balıkçılık teknolojisi mühendisliği puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan balıkçılık teknolojisi mühendisliği 2019 taban puanları ve başarı sıralaması listesine yazımızın ilerleyen kısmında ulaşabilirsiniz.

BALIKÇILIK TEKNOLOJİSİ MÜHENDİSLİĞİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Balıkçılık teknolojisi mühendisliği bölümü sayısal puan türü ile tercih edilebilmektedir ve 2018 yerleştirmelerinden sonra bölüme en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı ve sıralaması kontenjanlar dolmadığı için bilinememektedir.

BALIKÇILIK TEKNOLOJİSİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
GİRNE ÜNİV.  KIBRIS Deniz Bilimleri Fak. Balıkçılık Teknolojisi Müh.  İNG.  Burslu    SAY
GİRNE ÜNİV.  KIBRIS Deniz Bilimleri Fak. Balıkçılık Teknolojisi Müh.  İNG.  %50 İnd.    SAY
ORDU ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Fatsa Deniz Bilimleri Fak. Balıkçılık Teknolojisi Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı
KARADENİZ TEKNİK ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Sürmene Deniz Bilimleri Fak. Balıkçılık Teknolojisi Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı

Daha fazla bilgi almak, balıkçılık teknolojisi mühendisliği bölümü hakkında fikir elde etmek, aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki balıkçılık teknolojisi mühendisliği 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan listelerden derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi web sitesini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgiler incelemek için BURAYA, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURAYA, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

** Kısaltmalar

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

İNG: İngilizce

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu