Bayburt'un İlçeleri Nelerdir? Bayburt İlçeleri

​​​​​​​Bayburt ilinin ilçeleri nelerdir, Bayburt kaç ilçesi var, Bayburt merkez ilçeleri hangileridir sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

16.04.2020
A+
A-

Tercihiniyap olarak elimizden geldiğince siz değerli okuyucularımıza her alandan bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu kimi zaman genel kültür alanında oluyor kimi zaman sağlık kimi zaman eğitim ve öğretim. Yine okuyucularımızın genel kültürüne katkısı olması ya da meraklarını gidermesi amacıyla Türkiye’deki tüm şehirlerin ilçelerini hazırlayarak bir yazı dizisi şeklinde sizler için yayımlamaya karar verdik. Bu yazımızda Bayburt şehrindeki ilçelerin neler olduğunu öğrenebileceksiniz.

BAYBURT ŞEHRİNİN KAÇ İLÇESİ VAR? BAYBURT MERKEZ İLÇELERİ NELERDİR?

Bayburt şehrinde toplam 3 adet ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler içinde yüzölçümü olarak en büyüğü Bayburt (Merkez) ilçesi iken en küçüğü ise Aydıntepe ilçesidir. Nüfus olarak en büyük Bayburt ilçesi yine Bayburt (Merkez) iken en az nüfuslu Bayburt ilçesi ise Aydıntepe ilçesidir.

Bayburt (Merkez) şehrin merkez ilçesidir.

bayburt merkez ilceleri

<div></div>

BAYBURT İLİNİN İLÇELERİ HANGİLERİDİR?

Bayburt ilinde yer alan ilçelerin tamamını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

  • Bayburt (Merkez)
  • Aydıntepe
  • Demirözü

bayburt ilceleri harita

Sorularınız, görüşleriniz ve paylaşımlarınız için yazımızın altındaki yorum kısmını kullanabilir ya da forum sayfalarımızı ziyaret ederek oradaki üyelerden ve yöneticilerden faydalanabilirsiniz. Forum sayfalarını erişmek için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

<div></div>

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.