Taban Puanları

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bittikten sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yılın taban puanları ve başarı sıralamaları olarak fikir versin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan beden eğitimi ve spor öğretmenliği puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan beden eğitimi ve spor öğretmenliği 2019 taban puanları ve başarı sıralaması listesine yazımızın ilerleyen kısmında ulaşabilirsiniz.

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümüne en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı 291,30477 ve sıralaması 219430 olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümüne yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 301,58378 ve sıralama ise 182436 olarak görülmektedir. En azından ortalama bir üniversitede beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümüne yerleştirmenizin yapılabilmesi için adayların eşit ağırlık puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında bir değer elde etmesi gerekir diyebiliriz.

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
KOCAELİ ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Spor Bilimleri Fak. Beden Eğitimi ve Spor Öğrt.      EA 182436 301,58378
UŞAK ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Spor Bilimleri Fak. Beden Eğitimi ve Spor Öğrt.      EA 219430 291,30477

AYRICA BESYO TABAN PUANLARI 2019 YAZISINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Daha fazla bilgi almak, beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümü hakkında fikir elde etmek, aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki beden eğitimi ve spor öğretmenliği 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan listelerden derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi web sitesini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgiler incelemek için BURAYA, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURAYA, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

** Kısaltmalar

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu