kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Erzurum Anadolu Liseleri Taban Puanları 2021 (MEB-LGS)

Erzurum 2021 Anadolu Liseleri taban puanları kaç ile kapattı? En düşük ve en yüksek taban puan ile kapatan Erzurum Anadolu liseleri kaç puanda kalmıştır?

Erzurum Anadolu Liseleri Taban Puanları 2021 (MEB-LGS)

Ortaokul mezunu genç adaylar Liseye Geçiş Sistemi bilinen kısa adıyla LGS ile iyi liselere yerleşmeye çalışırlar. Bu yerleşme işlemi girilen sınavlardan alınan puanlar yardımı ile olmaktadır ve alınan puanların yüksek olması adayların iyi liselere girme şansı elde etmelerini sağlamaktadır.

İyi puanlar dendiği zaman aslında istenilen liseye yetecek puanlar anlaşılmalıdır. Bu yetecek puanlara dair fikri de adaylar önceki yılların yerleştirme puanları üzerinden ortaya çıkan taban puanlara bakarak elde edebilirler.

2021 ERZURUM ANADOLU LİSELERİ TABAN PUANLARI

Erzurum Anadolu Liseleri taban puanları 2021 listesi 2020 yılında yapılan yerleştirmelere göre oluşturulmaktadır. Bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlara göre Erzurum şehrindeki Anadolu Liselerine yerleşen adaylar içinde en düşük puan ile yerleşen aday 383,6133 puan ile Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi’ne yerleşmiştir. En büyük puan ile yerleşen adayın puanı ise 422,5746 olarak ortaya çıkmıştır ve Nevzat Karabağ Anadolu Lisesi’ne yerleşmiştir.

Erzurum şehrinde bu biçimde toplam 4 Anadolu Lisesi olduğu görülmektedir. Bu liselere yapılan yerleştirmelere ait Erzurum Anadolu Liseleri Taban Puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

ERZURUM ANADOLU LİSELERİ 2021 TABAN PUANLARI
OKUL ADI OKUL TÜRÜ ÖĞR. SÜRESİ ÖĞR. SÜRESİ PANSİYON DURUMU YAB. DİLİ KONT. TABAN PUANI
ERZURUM / PALANDÖKEN / Nevzat Karabağ Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Erkek Pansiyon (Kız Erkek) İNG. 170 422,5746
ERZURUM / YAKUTİYE / Erzurum Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Erkek Pansiyon (Erkek) İNG. 136 412,6549
ERZURUM / YAKUTİYE / Erzurum Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Erkek Pansiyon (Kız Erkek) İNG. 136 386,0332
ERZURUM / PALANDÖKEN / Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Erkek Pansiyon (Kız Erkek) İNG. 170 383,6133

LGS’ye dair merak ettiğiniz her şeyi sorarak destek alabileceğiniz forum sayfalarımıza FORUM.TERCİHİNİYAP.NET üzerinden ulaşabilirsiniz.

<div></div>

* Listede yer alan puanlar ve bilgiler MEB’e ait resmi websitesindeki kaynaklar üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik MEB’in yapacağı duyuru tüm adaylar için geçerli olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.