Taban Puanları

Basın ve Yayın 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bittikten sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yılın taban puanları ve başarı sıralamaları olarak fikir versin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan basın ve yayın puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan basın ve yayın 2019 taban puanları ve başarı sıralaması listesine yazımızın ilerleyen kısmında ulaşabilirsiniz.

BASIN VE YAYIN 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra basın ve yayın bölümüne en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı ve sıralaması kontenjanlar dolmadığı için bilinmemektedir. Basın ve yayın bölümüne yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 319,20577 ve sıralama ise 139386 olarak görülmektedir. Bir üniversitede basın ve yayın bölümüne yerleştirmenizin yapılabilmesi için adayların sözel puan türünden bu puan veya sıralama yakınlarında bir değer elde etmesi gerekir diyebiliriz.

BASIN VE YAYIN BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
ANADOLU ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. İletişim Bilimleri Fak. Basın ve Yayın      SÖZ 139386 319,20577
GİRNE AMERİKAN ÜNİV.  KIBRIS İletişim Fak. Basın ve Yayın  Ücretli     SÖZ Dolmadı Dolmadı
GİRNE AMERİKAN ÜNİV.  KIBRIS İletişim Fak. Basın ve Yayın  Burslu     SÖZ Dolmadı Dolmadı
GİRNE AMERİKAN ÜNİV.  KIBRIS İletişim Fak. Basın ve Yayın  %75 İnd.     SÖZ Dolmadı Dolmadı

Daha fazla bilgi almak, basın ve yayın bölümü hakkında fikir elde etmek, aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki basın ve yayın 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan listelerden derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi web sitesini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgiler incelemek için BURAYA, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURAYA, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

** Kısaltmalar

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

İNG: İngilizce

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu