Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, BESYO 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​2019/2 merkezi atamalarında beden eğitimi ve spor öğretmenliği kaç puan ile kapatmıştır, beden eğitimi ve spor öğretmenliği mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında BESYO puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

05.03.2020
A+
A-

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 beden eğitimi ve spor öğretmenliği atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 BESYO, BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Beden eğitimi ve spor öğretmenliği mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise BESYO ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4417 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında beden eğitimi ve spor öğretmenliği mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 163 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken kalan 12 tanesi ise 4417 nitelik kodu ile yani BESYO ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara aitti.

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise beden eğitimi ve spor öğretmenliği mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 66,720 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

Beden eğitimi ve spor öğretmenliği KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 2 beden egitimi ve spor ogretmenligi atama taban puanlari

<div></div>

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.