kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Beslenme ve Diyetetik KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 beslenme ve diyetetik atama taban puanları kaçlardadır, diyetisyen atamaları hangi nitelik kodu ile yapılmaktadır, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kontenjan bulunuyordu, bunun dışında beslenme ve diyetetik mezunları hangi kadrolara atanabilmektedir, diyetisyen olarak atanabilecek kadro sayısı 2019/1 merkezi ataması içinde kaç adetti, beslenme ve diyetetik mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en yüksek kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına yazımızdan erişebilirsiniz.

2018 KPSS puanı üzerinden tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan biri de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adaylarının bazı kadrolara yerleşmesi gerçekleştirildi. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere yol göstermesi amacıyla listelemeye devam ediyoruz. Aşağıda beslenme ve diyetetik mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 beslenme ve diyetetik atama taban puanları listesinin görselini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 BESLENME VE DİYETETİK ATAMA TABAN PUANLARI

Beslenme ve diyetetik mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik kodu devreye girmektedir. Bunlardan biri herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapabilmesine olanak tanıyan 4001 nitelik kodu iken beslenme ve diyetetik ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4797 numaralı nitelik kodudur.

Beslenme ve diyetetik mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 80 kontenjan vardı. Bunlardan 79 tanesi 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapma hakkı olan kadrolara aitken 4797 nitelik koduna yani beslenme ve diyetetik ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan kontenjan sayısı 1 olarak karşımıza çıkmaktaydı.

Taban puanlarına baktığımızda ise beslenme ve diyetetik mezunu olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 91,570 olduğu görülürken en büyük taban puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 beslenme ve diyetetik KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 1 beslenme ve diyetetik atama taban puanlari

Mezun olduğunuz bölüm en son kaç taban puan ile kapattı merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

* Yazımızda yer verdiğimiz bilgiler ve beslenme ve diyetetik KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi internet sayfasındaki bilgilerden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı açıklama dikkate alınmak zorundadır.

** Kadrolara atanmak için bazen özel şartlar ve açıklamalar aranmaktadır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.