Bilgisayar Mühendisliği 2020/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​Bilgisayar mühendisliği atama puanları KPSS 2020/2 atamalarında kaçta kalmıştır, bu atamadaki en küçük ve en büyük bilgisayar mühendisi atama taban puanları kaçtır?

15.01.2021
A+
A-

Her birey iyi bir meslek sahibi olmak ister. İyi konusu ise bireyden bireye farklılık göstermektedir. Kimisi iyi bir meslek olarak çok fazla para kazanacağı meslekleri düşünürken kimisi kariyer vadeden meslekleri, kimisi de az kazanayım ama kafam rahat olsun diyeceği meslekleri tercih edebilmektedir. Bu son söylediğimiz genellikle devlet memurluğu, kamu personelliği çağrışımı yapmaktadır. Bu mantıkla hareket eden bireyler genellikle kamuda çalışmayı düşünürler.

Ülkemizde kamuda çalışabilmek için, devlet memuru olmak için adayların, istisna bazı işler dışında, KPSS’den aldıkları puana bakılmaktadır. Her devlet kurumu kendi personelini farklı metotlar ile almaktadır fakat neredeyse hepsinin ortak noktası bir KPSS puanı istemesidir.

Bazı devlet kurumları merkezi atamalar ile personel alımı gerçekleştirmektedir. Merkezi atamanın olayı ise kamu personeli seçme sınavı içindeki genel kültür genel yetenek testlerini çözerek elde edilen puan türü ile mülakat veya ek bir sınav olmadan açılan kadrolara başvurulmasıdır. Bu başvurularda kabul almak için açılan kadroya başvuran en yüksek puanlı adayın siz olması gerekmektedir. Bu puanlar her sene yapılan sınava veya açılan kadro sayısına göre değişiklik gösterdiği için kesin şu kadar puan ile alım yapılır demek zordur fakat önceki yılların puanları adaylara fikir verebilmektedir. Biz de sizlere bu nedenle bölümlere özel olarak atama taban puanları listelerini yayımlamaya çalışıyoruz ve bu yazımızda bilgisayar mühendisliği KPSS 2020/2 atama puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/2 BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Her merkezi atama içinde hem tüm mezunları alan hem de sadece belli bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolar bulunmaktadır ve lisans programları için 4001 nitelik kodlu kadrolara tüm lisans mezunları başvuru yapabiliyorken (ek nitelik kodu ile ek şart istemesi durumunda biraz daha farklıdır) bilgisayar mühendisliği mezunları 4531 nitelik kodlu kadrolara da başvuru yapabilmektedir.

Bu genel atamalar yılda 2 kere yapılmaktadır ve 2020/2 bunların ikincisidir. 2020’nin ikinci ataması olan 2020/2’de bilgisayar mühendisliği mezunlarının başvuru yapma şansı bulunan toplam 140 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 95 tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanları kapsıyorken özellikle bilgisayar mühendisliği mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjan sayısı 45 idi.

Bilgisayar mühendisliği mezunu olarak başvurma şansının bulunduğu bu bahsi geçen 140 kontenjana en küçük puan ile yerleşen adayın puanı 87,756 iken en büyük puan ile yerleşen adayın puanı ise 98,474 olarak ortaya çıkmıştır.

Bilgisayar mühendisliği atama taban puanları KPSS 2020/2’ye ait tüm kontenjanların listesi aşağıdaki gibidir.

<div></div>

kpss 2020 2 bilgisayar muhendisligi atama taban puanlari

kpss bilgisayar muhendisligi 2020 2 atama puanlari

Kamu personeli olma yolunda merak ettiğiniz her şeyi sorarak bilgiler bulabileceğiniz forum sayfalarımıza FORUM.TERCİHİNİYAP.NET adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mezun olduğunu bilgisayar mühendisliği bölümü en son sene kaç taban puan ile kapattı öğrenmek için ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

div>

* Yazı içinde yer verdiğimiz 2020/2 KPSS bilgisayar mühendisliği atama puanları tablosu ÖSYM tarafından yayımlanan bilgi ve kılavuzlar üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru herkes için geçerli olacaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.