kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Biyoloji KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 biyoloji atama taban puanları kaçtır, biyoloji atamaları hangi nitelik kodu ile geçekleşmektedir, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kadro vardı, bunun dışında biyoloji mezunları hangi kadrolara atanabilir, biyoloji bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaçtı, biyoloji mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en büyük kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

2018 KPSS aracılığıyla tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adayları bazı kadrolara yerleşti. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere fikir vermesi amacıyla listelemeye çalışıyoruz. Aşağıda biyoloji mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 biyoloji atama taban puanları listesini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 BİYOLOJİ ATAMA TABAN PUANLARI

Biyoloji mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik koduna bakmak gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapmasını sağlayan 4001 nitelik kodu iken biyoloji ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4571 numaralı nitelik kodudur.

Biyoloji mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 79 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 79 tanesi 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitken 4571 nitelik koduna yani biyoloji ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan kontenjan bulunmamaktaydı.

Puanlara baktığımızda ise biyoloji mezunu olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 91,570 olduğu görülürken en yüksek puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 biyoloji KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

KPSS, atamalar, açıktan alımlar, biyoloji mezunlarının başvurabileceği ilanlar gibi konularda merak ettiklerinizi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 1 biyoloji atama taban puanlari

kpss biyoloji 2019 1 atama taban puanlari

* Yazımızda yer alan bilgiler ve biyoloji KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgilerden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı açıklama dikkate alınacaktır.

** Kadrolara atanmak için bazen özel şartlar ve açıklamalar aranmaktadır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.