Taban Puanları

Biyoenformatik ve Genetik 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bittikten sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yılın taban puanları ve başarı sıralamaları olarak fikir versin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan biyoenformatik ve genetik puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan biyoenformatik ve genetik 2019 taban puanları ve başarı sıralaması listesine yazımızın ilerleyen kısmında ulaşabilirsiniz.

BİYOENFORMATİK VE GENETİK 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra biyoenformatik ve genetik bölümüne en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı 245,68915 ve sıralaması 310177 olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine biyoenformatik ve genetik bölümüne yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 387,58615 ve sıralama ise 60718 olarak görülmektedir. En azından ortalama bir üniversitede biyoenformatik ve genetik bölümüne yerleştirmenizin yapılabilmesi için adayların sayısal puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında bir değer elde etmesi gerekir diyebiliriz.

Daha fazla bilgi almak, biyoenformatik ve genetik bölümü hakkında fikir elde etmek, aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

BİYOENFORMATİK VE GENETİK BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
KADİR HAS ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fak. Biyoenformatik ve Genetik  İNG.  Burslu    SAY 60718 387,58615
KADİR HAS ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fak. Biyoenformatik ve Genetik  İNG.  %75 İnd.    SAY 310177 245,68915
KADİR HAS ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fak. Biyoenformatik ve Genetik  İNG.  %50 İnd.    SAY Dolmadı Dolmadı

* Yukarıdaki biyoenformatik ve genetik 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan listelerden derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi web sitesini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgiler incelemek için BURAYA, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURAYA, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

** Kısaltmalar

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

İNG: İngilizce

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu