Taban Puanları

Biyoteknoloji 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bittikten sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yılın taban puanları ve başarı sıralamaları olarak fikir versin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan biyoteknoloji puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan biyoteknoloji 2019 taban puanları ve başarı sıralaması listesine yazımızın ilerleyen kısmında ulaşabilirsiniz.

BİYOTEKNOLOJİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra biyoteknoloji bölümüne en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı ve sıralaması kontenjanlar dolmadığı için bilinmemektedir. Biyoteknoloji bölümüne yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 227,18066 ve sıralama ise 400856 olarak görülmektedir. Bir üniversitede biyoteknoloji bölümüne yerleştirmenizin yapılabilmesi için adayların sayısal puan türünden bu puan veya sıralama yakınında bir değer elde etmesi gerekir diyebiliriz.

BİYOTEKNOLOJİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
SELÇUK ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Fen Fak. Biyoteknoloji      SAY 400856 227,18066
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Fen-Ede. Fak. Biyoteknoloji  KKTC Uyruklu     SAY
BARTIN ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Fen Fak. Biyoteknoloji      SAY Dolmadı Dolmadı
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Fen Fak. Biyoteknoloji      SAY Dolmadı Dolmadı
MERSİN ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Fen-Ede. Fak. Biyoteknoloji      SAY Dolmadı Dolmadı
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Fen-Ede. Fak. Biyoteknoloji      SAY Dolmadı Dolmadı

Daha fazla bilgi almak, biyoteknoloji bölümü hakkında fikir elde etmek, aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki biyoteknoloji 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan listelerden derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi web sitesini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgiler incelemek için BURAYA, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURAYA, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

** Kısaltmalar

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

İNG: İngilizce

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu