kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Moda ve Tekstil Tasarımı 2019 Taban Puanları

DGS moda ve tekstil tasarımı taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile moda ve tekstil tasarımı bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS moda ve tekstil tasarımı kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS moda ve tekstil tasarımı puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük moda ve tekstil tasarımı taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS moda ve tekstil tasarımı 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS MODA VE TEKSTİL TASARIMI TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan moda ve tekstil tasarımı bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki moda ve tekstil tasarımı bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların moda ve tekstil tasarımı bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek moda ve tekstil tasarımı kontenjanları 2018 yılında 61 olarak belirlenmişti, 2019 DGS moda ve tekstil tasarımı kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan moda ve tekstil tasarımı puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde moda ve tekstil tasarımı bölümüne yerleşmede kullanılan ve bilinen en küçük puanın 167,29153 ile İstanbul Arel Üniversitesi’ne (Ücretli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan moda ve tekstil tasarımı bölümü en büyük taban puanı ise 255,43919’dur ve bu puan ile yerleştirme de Yeditepe Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile moda ve tekstil tasarımı bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, moda ve tekstil tasarımı bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen moda ve tekstil tasarımı bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya moda ve tekstil tasarımı bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6178 1 98f825f31f584a00977650a3d0bffe95

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.