kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Biyosistem Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Biyosistem mühendisliği 2019 başarı sıralamaları kaçlardadır, biyosistem mühendisliği 2019 taban puanları kaç civarındadır, 2019 biyosistem mühendisliği başarı sıralamaları ve taban puanları neye göre belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerinde biyosistem mühendisliği bölümü en küçük ve en büyük kaç taban puan ve sıralama ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bittikten sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yılın taban puanları ve başarı sıralamaları olarak fikir versin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan biyosistem mühendisliği puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan biyosistem mühendisliği 2019 taban puanları ve başarı sıralaması listesine yazımızın ilerleyen kısmında ulaşabilirsiniz.

BİYOSİSTEM MÜHENDİSLİĞİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra biyosistem mühendisliği bölümüne en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı 206,5997 ve sıralaması 426340 olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine biyosistem mühendisliği bölümüne yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 242,23727 ve sıralama ise 325979 olarak görülmektedir. En azından ortalama bir üniversitede biyosistem mühendisliği bölümüne yerleştirmenizin yapılabilmesi için adayların sayısal puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında bir değer elde etmesi gerekir diyebiliriz.

Daha fazla bilgi almak, biyosistem mühendisliği bölümü hakkında fikir elde etmek, aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

BİYOSİSTEM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
BURSA ULUDAĞ ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Ziraat Fak. Biyosistem Müh.      SAY 325979 242,23727
ERCİYES ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Seyrani Ziraat Fak. Biyosistem Müh.      SAY 387214 230,28021
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Ziraat Fak. Biyosistem Müh.      SAY 426340 206,5997
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Ziraat Fak. Biyosistem Müh.  KKTC Uyruklu     SAY
BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Ziraat ve Doğa Bilimleri Fak. Biyosistem Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı
DÜZCE ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Ziraat ve Doğa Bilimleri Fak. Biyosistem Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı
HATAY MUSTAFA KEMAL ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Ziraat Fak. Biyosistem Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Ziraat Fak. Biyosistem Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Ereğli Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fak. Biyosistem Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı
SİİRT ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Ziraat Fak. Biyosistem Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı
TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Ziraat Fak. Biyosistem Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı
TOKAT G.OSMANPAŞA ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Ziraat Fak. Biyosistem Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı

* Yukarıdaki biyosistem mühendisliği 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan listelerden derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi web sitesini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgiler incelemek için BURAYA, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURAYA, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

** Kısaltmalar

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

İNG: İngilizce

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.