KPSS Taban Puanları

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bölümü mezunları için KPSS 2018/1 merkezi atamaları taban puanları kaçla kapatmıştır, büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bölümü mezunlarına özel olan tercih kodu kaçtır, bu kod ile atanan diğer bölümler nelerdir, bu kod için açılan kontenjan sayısı kaçtır,toplamda büro yönetimi ve yönetici asistanlığı mezunlarının atanabileceği 2018/1 merkezi atamalarında kaç kontenjan bulunmaktadır, büro yönetimi ve yönetici asistanlığı mezunları en düşük ve en yüksek kaç puanlar ile atanmıştır, büro yönetimi ve yönetici asistanlığı mezunları hangi KPSS’ye girmelidirler gibi soruların cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık. Bu soruların cevapları ile büro yönetimi ve yönetici asistanlığı 2018/1 merkezi yerleştirme atama taban puanları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) olarak adlandırılan kamu personeli olmak için girilen sınav kendi içinde birkaç türe ve alana ayrılmaktadır. Bunlar KPSS lisans (kendi içinde alan bilgisi), KPSS önlisans,KPSS ortaöğretim ve EKPSS’dir. Bunların hepsinde ortak olan Genel Kültür (GK)ve Genel Yetenek (GY) test gruplarıdır.

Bizler sizin için GY GK testlerini çözerek aldığınız puanlar sonrasında mezun olduğunuz bölümün atamalarda kaç puanlarda kaldığı hakkında fikir sahibi olmanız için atama taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bölümü için hazırladığımız KPSS 2018/1 büro yönetimi ve yönetici asistanlığı atama taban puanları listesi aşağıdadır. Liste öncesinde de bazı konularda bilgi vermekte fayda olduğunu düşünüyoruz.

Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı mezunlarının 2018/1 merkezi atamalarında girdiği kadrolar en düşük 84,853 en yüksek ise 95,397 ile kapatmıştır. Bu kadrolar içinde iki farklı tür bulunmaktadır. Bunlardan biri genel önlisans mezunları ile ilgili diğeri büro yönetimi ve yönetici asistanlığı ve türevi bölümlerle ilgili kodlardır. Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bölümü mezunlarının tercih yapabilmesi için de KPSS önlisans sınavına girmiş olmaları gerekmektedir.

3001 yani herhangi bir önlisans programı mezununun girebileceği kadro sayısı 2018/1 atamalarında 14 idi. Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı mezunları ile ilgili olan 3179 kodu için ise 36 kadro ayrılmıştı.Yani büro yönetimi ve yönetici asistanlığı mezunlarının başvurabileceği toplam 50 kontenjan bulunmaktaydı.

Buna ek bir bilgi olarak 3179 kodu ile başvuru yapabilecek bölümler ise Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik ve Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı olarak ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi)tarafından belirlenmiştir.

Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bölümü mezunlarının daha önceki atamalardan birinde kaç puanlar ile atandığını öğrenmek için ilgili YAZIMIZA göz atabilirsiniz.

*Veriler ve aktarılan bilgiler ÖSYM’nin kılavuzları ve resmi internet sitesindeki bilgiler ışığında oluşturulmuştur. Yapılacak değişikliklerde ÖSYM’nin son yaptığı duyuru bağlayıcı karar niteliği taşıyacaktır.

 

5220 1 080e1120d33eb0799dc786f97f38ae65

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu