kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Çankaya Üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları 2023  ne kadar, burs imkanları nelerdir? Çankaya  Üniversitesinde yer alan bölümler nelerdir, lisans kayıt ücreti ne kadardır gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

Demiroğlu Bilim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Sıtkı Alp Eğitim vakfı tarafından 1997 tarihinde kurulmuştur. Dünya standartlarında eğitim kalitesi sunan üniversitenin eğitim dili İngilizcedir. Yalnız Adalet Meslek Yüksekokulu, Hukuk Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümlerinde ise Türkçe eğitim verilmektedir.

İki ayrı yerleşkesi bulunan üniversite Eskişehir yolu üzerindeki merkez kampüsünde Fen – Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi bulunmaktadır. Ayrıca Adalet Meslek Yüksekokulu ve Çankaya Meslek Yüksekokulu da bu yerleşkede eğitim vermektedir. Balgat Kampüsünde ise Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüleri bulunmaktadır.

Çankaya Üniversitesinde toplamda 5 fakülte, 24 adet bölüm ve 4 programlı 2 meslek yüksekokulu mevcuttur. 2 enstitüde lisans ve lisansüstü eğitim verilmekte ve 28 yüksek lisans ve 10 doktora programı bulunmaktadır.

Üniversitede bulunan fakültedeki bölümler; Fen – Edebiyat Fakültesinde, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Matematik Bölümü, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Bölümü, Psikoloji Bölümü vardır. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde; Bankacılık ve Finans Bölümü, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, İktisat Bölümü, İşletme Bölümü, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü, Yönetim Bilişim Sistemleri vardır. Mimarlık Fakültesinde ise; İç Mimarlık, Mimarlık ve Şehir – Bölge Planlama Bölümleri bulunmaktadır. Mühendislik Fakültesinde; Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü, Endüstri Mühendisliği Bölümü, İnşaat Mühendisliği Bölümü, Makine Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü, Mekatronik Mühendisliği Bölümü, Yazılım Mühendisliği Bölümü eğitim vermektedir. Bu bölümlerin yanı sıra Hukuk Bölümü bulunmakta ve Meslek Yüksekokullarında da Adalet, Bankacılık ve Sigortacılık, Dış Ticaret, Bilgisayar Programcılığı okutulmaktadır.

Çift ana dal ve yan dal programlarıyla eğitimde ayrıcalık sunan Çankaya Üniversitesinde birçok araştırma merkezleri hizmet vermektedir. Engelli öğrenci birimi de idari birimlerden biri olarak yerini almıştır.

Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları 2023

Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

Ücretli: 110.889 TL

%50 İndirimli: 55.445 TL

Çankaya Üniversitesi Burs İmkanları

Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de Çankaya Üniversitesi burs imkanlarına bakalım: 

Üstün başarı bursu; Türkiye genelinde ilk 250 içinde yer alanlara her yıl 9 ay süre ile 3.500 TL

251-2000 arasında yer alanlara yine 9 ay süre ile 2.000 TL verilmektedir. Bu burs öğrencinin genel not ortalaması 2.00 altına düşmediği sürece devam eder.

Şehit ve Gazi çocuğu bursu; ücretli veya indirimli olarak üniversiteye yerleşen öğrencilerden terör şehidi çocuğu her fakülteden 1 öğrenciye %100 oranında burs verilmektedir. Meslek Yüksekokulun indirimli programlarına yerleşenlerden terör şehidi veya terör gazisi çocuğu 3 öğrenciye %100 oranında burs verilir. Genelkurmay Başkanlığınca belgelenmesi kaydı şarttır.

Bilim bursu; TÜBİTAK tarafından tespit edilen uluslararası bilimsel yarışmalarda altın, gümüş ve bronz madalya alan, ödül aldıkları alanlardaki üniversitenin burslu programlarına kontenjan dışı ÖSYM tarafından sınavsız yerleştirilen kişilere verilen burstur.

Yurt bursu; merkez kampüsü içerisinde 84 kişilik hem kız hem de 84 kişilik erkek öğrenci yurtları bulunmaktadır. Ayrıca Balgat Kampüsünde bulunan özel kız öğrenci evinden de Çankaya Üniversitesi öğrencilerine kontenjan sağlanmaktadır. Belirtilen koşullar sağlandığında yurt bursu verilmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı sporcu bursu; bakanlık ve üniversite arasında imzalanan mutabakat ile belirtilen şartları sağlayan öğrencilere verilen burstur. Son dört yıl içerisinde başarılı olduğunu belgeleyen sporculara verilmektedir.

Çankaya Üniversitesi Yurt İmkanları

Çankaya Üniversitesi Merkez Kampüsünde 84 kişilik kız ve 84 kişilik erkek öğrenci yurdu hizmet vermektedir. Ücretsiz servis imkanından tutun da kafeterya, spor merkezi, 7/24 sıcak su gibi birçok imkan mevcuttur.

Başkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Çankaya Üniversitesi kaç taksit?

Güz döneminde yurda kayıt sırasında yarısı, bahar döneminde üniversite kayıt yenileme tarihlerinde ise diğer yarısı olmak üzere iki taksitle de yapılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.