kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Vergi Müfettişi ve Vergi Müfettiş Yardımcısı Maaşı Ne Kadar?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı maaşı ne kadar? Vergi Müfettişi maaşı ne kadar? Detaylar haberimizde.

A+
A-

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde yer alan vergi müfettişleri hakkında derlediğimiz en güncel bilgileri burada bulabilirsiniz. Akla gelen ilk soru ise vergi müfettişi ve vergi müfettiş yardımcısı maaşı ne kadar sorusudur.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı Mesleği nedir? Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı meslek mensubu nasıl olunur? Kimler Vergi Müfettişi olabilir? Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı görev yerleri neresidir? Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı maaşı ne kadar? Vergi Müfettişi ne kadar maaş alacak? Detaylar haberimizde.

Vergi Müfettişi Nasıl Olunur?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı Mesleği Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde kurulu olan Vergi Denetim Kurulu bünyesinde 2011 yılında bu yana istihdam edilen ve vergi ile alakalı iş ve işlemlerin denetim ve incelemesinden sorumlu olan A Grubu kariyer meslek mensuplarına Vergi Müfettiş Yardımcısı ve Vergi Müfettişi denmektedir.

Diğer müfettişlik kariyer mesleklerinde olduğu gibi Vergi Müfettişliği mesleğine de adaylar Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak girebilmektedirler. Mesleki yetiştirme ve yeterlik sınavı süreçlerinden sonra ise meslek mensupları görevlerini Vergi Müfettişi olarak sürdürmektedirler.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı Mesleğine Kimler Girebilir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı mesleğine girmek isteyen adayların Bakanlığın personel alım ilanlarında duyurduğu memurluk genel şartları, yaş koşulu gibi koşulların yanında İİBF ve Hukuk başta olmak üzere Bakanlık tarafından kabul edilen alanlardan mezun durumda bulunmaları gerekmektedir. Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı mesleğinin bir A Grubu kariyer mesleği olmasından dolayı adayların mesleğe girebilmeleri için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS A Grubu oturumlarında gerekli puan türlerinden yeterli düzeyde puana sahip olmaları lazımdır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı Görev Yeri Neresidir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı mesleğine girme hakkı elde eden adayların görev yerleri Vergi Denetim Kurulu’na bağlı ve çeşitli illerde yer alan grup başkanlıklarıdır.

Bu grup başkanlıklarını ve mesleğe dair diğer ayrıntıları incelemek adına aşağıda yer verdiğimiz bağlantı aracılığı ile meslek tanıtım çalışmamıza erişebilirsiniz;

vdk 637

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı Özlük Hakları Nasıldır?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı mesleği kamu kurumlarında yer alan diğer müfettiş yardımcılıkları ile yine müfettiş yardımcılığına denk olan stajyer kontrolörlük ile Sayıştay Denetçi Yardımcılığı hariç denetçi yardımcılıkları gibi 3600 ek göstergeye tabidir. Görev yönünden oldukça yetkili olan Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcıları, bir çok açıdan görevlerini yapma noktasında koruma altına alınmışlardır. Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı mesleğine yeni giren adaylar Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak nitelendirilirken meslekte üç yıllık süreyi tamamlamış ve ardından yeterlik süreçlerinde başarılı olmuş meslek mensupları Vergi Müfettişi unvanını almaktadırlar.

Vergi Müfettiş Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar? Vergi Müfettişi Maaşı Ne Kadar?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı mesleğine yeni girecek olan Vergi Müfettiş Yardımcısının maaşı yaklaşık olarak 17-19 bin Türk Lirasıdır. Meslekte üç yıllık süreyi başarıyla tamamlamış ve Vergi Müfettiş Yardımcılığı yeterlik sınavlarından da başarılı olmuş Vergi Müfettişlerinin maaşı ise yaklaşık olarak 17-20 bin Türk Lirasıdır.

*Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılarının ve Vergi Müfettişlerinin maaşlarına yönelik olarak verilen bilgilerde meslek mensuplarının kişisel olarak değişebilen ek ödemeleri ve maaş kesintileri dikkate alınmamış, yaklaşık tutarlara yer verilmiştir.

Vergi Müfettişi Maaşı

Vergi Müfettişleri nerede çalışır?

Vergi müfettişi, Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı bünyesinde doğrudan Maliye Bakanına bağlı olarak çalışır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.