kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÖSYM 2021/5 Merkezi Atama İlanı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2021/5 ÖSYM merkezi ataması ilanı yayımlandı. Başvuru yapılacak kadrolar ve başvuru dönemi haberimizde.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2021 yılında gerçekleştirilmek üzere 47 kişilik personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan bu ilana göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2021 Yılı 47 Kişilik Personel Alımı başvuru koşulları nelerdir? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2021 Yılı 47 Kişilik Personel Alımına başvurular ne zaman ve ne şekilde gerçekleştirilecek? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2021 Yılı 47 Kişilik Personel Alımı hangi kadrolar için yapılacak? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2021 Yılı 47 Kişilik Personel Alımı nasıl gerçekleştirilecek? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2021 Yılı 47 Kişilik Personel Alımına dair detaylar ve ilan metni haberimizde.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÖSYM 2021/5 Merkezi Atama Başvuruları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2021/5 Merkezi Atama İlanına başvuruda bulunmak isteyen adayların başvurularını 15 Nisan 2021 tarihinden 21 Nisna 2021 tarihine kadar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi üzerinden elektronik olarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adayların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2021/5 Merkezi Atama İlanı başvuru dönemini kaçırmaları durumunda ilave bir başvuru süresi tanınmayacaktır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2021/5 Merkezi Atama İlanı Başvurular Hangi Kadrolar İçin Gerçekleştirilecek?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2021/5 Merkezi Atama İlanına başvuru yapmayı isteyen adayların başvuru yapabilecekleri taşra ve merkez teşkilatında farklı kadrolar ve unvanlar bulunmaktadır. Bu bağlamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2021/5 Merkezi Atama İlanına başvuru yapacak olan adayların başvuru gerçekleştirebilecekleri, tercih edebilecekleri kadroların sayıları, unvanları ve birimleri aşağıdaki tablodaki gibidir;

Atama Yapılacak Kadro Atama Sayısı Atama Yapılacak Birim Atama Mezuniyet Düzeyi
İnşaat Mühendisliği 1 kişi Çankırı Lisans
Harita Mühendisliği 2 kişi Erzincan
Ardahan
Lisans
Makine Mühendisliği 2 kişi Hakkari
Ardahan
Lisans
Jeoloji Mühendisliği 1 kişi Bartın Lisans
Maden Mühendisliği 1 kişi Burdur Lisans
Çevre Mühendisliği 3 kişi Şırnak
Hakkari
Lisans
Mimarlık 3 kişi Karaman
Kars
Bitlis
Lisans
Avukatlık 25 kişi Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü (Ankara)
Adıyaman
Ağrı
Amasya
Balıkesir
Çankırı
Denizli
Edirne
Erzincan
Eskişehir
Giresun
Konya
Muğla
Osmaniye
Sakarya
Sinop
Sivas
Tokat
Şanlıurfa
Uşak
Batman
Lisans
Büro Personeli 9 kişi Adana
Ankara
Erzurum
Erzincan
Konya
Sakarya
Aksaray
Ön Lisans

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2021/5 Merkezi Atama İlanı için başvuruda bulunacak olan adayların Lisans düzeyinde kadrolar için 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı Lisans oturumunda KPSS P3 puan türü ile, Ön Lisans düzeyinde kadrolar içinse 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı Ön Lisans oturumunda KPSS P93 puan türü ile müracaat etmeleri gerekmektedir. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2021/5 Merkezi Atama İlanının tüm detaylarını incelemek, başvuru koşullarının ayrıntılarını görmek adına ÖSYM Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için Tıklayınız!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2021/5 Merkezi Atama İlanı sürecini takip etmek, sorularınızı diğer adaylarla paylaşmak ve kadrolara dair bilgiler alabilmek için FORUM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.