Çocuk Gelişimcisi KPSS 2019/4 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Çocuk gelişimcisi atama taban puanları KPSS 2019/4 için kaçta kalmıştır, çocuk gelişimcisi atama taban puanları içindeki en düşük ve en büyük taban puanları kaçtır, çocuk gelişimcisi mesleğine 2019/4 içinde kaç kontenjan ayrılmıştır gibi soruların cevaplarına ve çocuk gelişimcisi 2019/4 KPSS atama taban puanları görseline yazımızdan ulaşabilirsiniz.

27.09.2019
A+
A-

Kamu personeli olmak isteyen neredeyse her memur adayı KPSS adını taşıyan sınava girmeli ve yerleşmelerine yeterli olacak puanlar almalıdırlar. Bu yerleştirmeye yetecek puanlar mezun olunan bölüm ve açılan kadro sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bizler de sizlere yol göstermesi amacıyla bölümler için merkezi atamalar sonucu gerçekleşen yerleştirmelerin atama taban puanları listelerini toplamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda da sizlere çocuk gelişimcisi KPSS 2019/4 atama taban puanlarına dair bilgiler vereceğiz.

KPSS 2019/4 ÇOCUK GELİŞİMCİSİ ATAMA TABAN PUANLARI

Çocuk gelişimcisi mesleğine merkezi atamada yerleşebilmek için adayların Çocuk Gelişimi veya Çocuk Sağlığı ve Gelişimi veya Çocuk Gelişimi ve Eğitimi mezunu olmaları gerekmektedir.

Çocuk gelişimcisi mesleğine 2019/4 merkezi atama yerleştirmelerinde yerleşen adayların puanları incelendiğinde ortaya çıkan tabloya göre çocuk gelişimcisi mesleğine yerleştirmede kullanılan en küçük taban puan 84,014 iken en büyük taban puan ise 88,905 olarak karşımıza çıkmıştır.

Çocuk gelişimcisi mesleğine atamalarda ortaya çıkan puanların atandığı şehirler ise en küçük puan için Nevşehir iken çocuk gelişimcisi mezunlarının en büyük taban puan ile de Antalya kadrosuna atandığı görülmektedir.

Çocuk gelişimcisi mesleğine atamalarda kullanılan kod 4148 veya 4149 olarak belirlenmiştir. Bu kod ile çocuk gelişimcisi mesleğine KPSS 2019/4 merkezi atamasında ayrılan kontenjan sayısı 32 olarak belirlenmiştir.

Çocuk gelişimcisi KPSS 2019/4 atama taban puanları listesine ait görsel aşağıdaki gibidir.

kpss cocuk gelisimcisi atama taban puanlari 2019 1

Çocuk gelişimi bölümü, merkezi atamalar, ilan ile alımlar ve bunlar gibi KPSS’yi ve meslek sahibi olmayı ilgilendiren tüm konularda forum sayfalarımızı ziyaret ederek paylaşımda bulunabilirsiniz. Forum sayfaları için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yukarıda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi internet sitesinden ve orada bulunan kılavuzlardan derlenerek oluşturulmuştur. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru geçerli olacaktır.

Lisans kadrolarının tamamına ait 2019/4 taban puanlarını incelemek için:

KPSS 2019/4 MERKEZİ ATAMA LİSANS TABAN PUANLARI

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.