Fizyoterapist KPSS 2019/4 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Fizyoterapist atama taban puanları KPSS 2019/4 için kaçta kalmıştır, fizyoterapist atama taban puanları içindeki en düşük ve en büyük taban puanları kaçtır, fizyoterapist mesleğine 2019/4 içinde kaç kontenjan ayrılmıştır gibi soruların cevaplarına ve fizyoterapist 2019/4 KPSS atama taban puanları görseline yazımızdan ulaşabilirsiniz.

27.09.2019
A+
A-

Kamu personeli olmak isteyen neredeyse her aday KPSS adını taşıyan sınava girmeli ve yerleşmelerine yetecek puanlar almalıdırlar. Bu yerleştirmeye yetecek puanlar mezun olunan bölüm ve açılan kadro sayısına göre değişmektedir. Bizler de sizlere fikir vermesi amacıyla bölümler için merkezi atamalar sonucu gerçekleşen yerleştirmelerin atama taban puanları listelerini derlemeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da sizlere fizyoterapist KPSS 2019/4 atama taban puanlarına dair bilgiler vermeye çalışacağız.

KPSS 2019/4 FİZYOTERAPİST ATAMA TABAN PUANLARI

Fizyoterapist mesleğine merkezi atamada yerleşebilmek için adayların fizik tedavi ve rehabilitasyon veya fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümlerinden birinden mezun olmaları gerekmektedir.

Fizyoterapist mesleğine 2019/4 merkezi atama yerleştirmelerinde yerleşen adayların puanları incelendiğinde ortaya çıkan tabloya göre fizyoterapist mesleğine yerleştirmede kullanılan en küçük taban puan 90,724 iken en büyük taban puan ise 99,749 olarak karşımıza çıkmıştır.

Fizyoterapist mesleğine atamalarda ortaya çıkan puanların atandığı şehirler ise en küçük puan için Van iken fizyoterapist mezunlarının en büyük taban puan ile de Bursa kadrosuna atandığı görülmektedir.

Fizyoterapist mesleğine atamalarda kullanılan kod 4587 olarak belirlenmiştir. Bu kod ile fizyoterapist mesleğine KPSS 2019/4 merkezi atamasında ayrılan kontenjan sayısı 400 olarak belirlenmiştir.

Fizyoterapist KPSS 2019/4 atama taban puanları listesine ait görsel aşağıdaki gibidir.

2019 1 kpss fizyoterapist atama taban puanlari

kpss fizyoterapist 2019 1 atama taban puanlari

kpss fizyoterapist atama taban puanlari 2019 1

Fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü, merkezi atamalar, ilan ile alımlar ve bunlar gibi KPSS’yi ve meslek sahibi olmayı ilgilendiren tüm konularda forum sayfalarımızı ziyaret ederek paylaşımda bulunabilirsiniz. Forum sayfaları için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yukarıda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi internet sitesinden ve orada bulunan kılavuzlardan derlenerek oluşturulmuştur. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru geçerli olacaktır.

Mezun olduğunuz bölümün son sene kaç taban puan ile kapattığını öğrenmek için ilgili yazımıza göz atabilirsiniz:

Lisans kadrolarının tamamına ait 2019/4 taban puanlarını incelemek için:

KPSS 2019/4 MERKEZİ ATAMA LİSANS TABAN PUANLARI

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.