kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​PDR atama puanları KPSS 2020/1 içinde kaçla kapatmıştır, rehberlik ve psikolojik danışmanlık atamaları hangi nitelik kodu ile gerçekleşmektedir, rehberlik ve psikolojik danışmanlık mezunları başka hangi kod ile atanabilir, bu kodlara ayrılan kontenjan 2020/1 ataması içinde kaçtı gibi soruların cevaplarını ve KPSS 2020/1 rehberlik ve psikolojik danışmanlık atama taban puanları listesini yazımızın içinde bulabilirsiniz.

Memur olmayı düşünen adaylar günümüz Türkiye’sinde KPSS’ye yani kamu personeli seçme sınavına girmelidirler. Tabi ki memur olmak için KPSS’ye girmek yeterli olmamaktadır. Adaylar mezun oldukları bölüme bağlı olarak belli bir puanı elde etmelidirler.

Merkezi atamalarda adayların alması gereken puan diğer memur alımlarına kıyasla biraz daha farklıdır. İşte biz sizlere fikir vermesi için bu puanları bölüm bazlı derleyerek sitemizde yayımlıyoruz. Bu yazımızda PDR KPSS 2020/1 atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/1 PDR, REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK ATAMA TABAN PUANLARI

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık mezunu olarak merkezi atamalarda atanmayı düşünen adayların iki farklı nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapması gerekmektedir. Bunlardan ilki 4001 yani herhangi bir lisans programı mezununun başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodu iken diğeri ise 4133 yani rehberlik ve psikolojik danışmanlık veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodudur.

2020/1 KPSS merkezi ataması için rehberlik ve psikolojik danışmanlık mezunu olarak başvuru yapılabilecek 115 kadro bulunmakta idi. Bunlardan 115 adedi de 4001 nitelik kodu ile başvuru yapılabilen kadrolara aitken 4133 yani rehberlik ve psikolojik danışmanlık veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği özel kontenjan ne yazık ki bulunmamaktaydı.

KPSS 2020/1 rehberlik ve psikolojik danışmanlık atama puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

kpss 2020 1 rehberlik ve psikolojik danismanlik atama taban puanlari

KPSS, memuriyet ve bunlar gibi tüm konularda fikir edinmek, bilgi almak, paylaşımlarda bulunmak için aşağıda linkini paylaştığımız forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve birikim sahibi üyelerimiz ve yöneticilerimizden faydalanabilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazı içinde yer verdiğimiz bilgiler ve 2020/1 KPSS rehberlik ve psikolojik danışmanlık atama puanları listesi ÖSYM tarafından yayımlanan bilgiler üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

  1. ELİF dedi ki:

    En çok psikolojik danışmanlara ihtiyaç var bu devirde, atamalar fazlalaştırılmalı bu meslekte, YAŞASIN PDR!!!