kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi 350 Personel Alım İlanı 2020

Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi tarafından 350 kişilik personel alım ilanı yayınlandı. Başvuru şartları, sınava dair bilgiler ve diğer detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı tarafından 2020 yılı içerisinde yürütülmek üzere toplam 350 kişilik personel alım ilanı yayınlandı. 2020 Milli Saraylar İdaresi Personel Alımı başvuru şartları neler? Hangi kadro için kaç kişilik alım yapılacak? 2020 Milli Saraylar İdaresi Personel Alımı başvuruları ne zaman yapılacak? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

2020 Milli Saraylar İdaresi Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

2020 Milli Saraylar İdaresi Personel Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların aşağıda yer alan koşulları sağlıyor olmaları gerekmektedir;

1) 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı olmak kaydıyla Türk Vatandaşlığında olmak,
2) Affedilmiş olsa dahi Devlet güvenliğine karşı suçlar ile Anayasal düzene karşı suçlar ve yüz kızartıcı suçlardan mahkumiyetleri olmamak,
3) Kamu hakkı yoksunluğu bulunmamak,
4) Olumlu arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması sonucu olmak,
5) Askerlik vazifesi ile ilişiği olmamak,
6) Herhangi bir sosyal güvenlik mevzuatı statüsünden aylık almıyor olmak.

Bu genel koşulların yanında adayların alım yapılacak unvanlar için öngörülen bazı özel şartları da taşıyor olmaları gerekmektedir. Bu şartlara aşağıda ayrıca değineceğiz.

2020 Milli Saraylar İdaresi Personel Alımı Başvuru Özel Şartları Nelerdir?

  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuruda bulunacak olan adaylardan erkek adayların boyları en düşük 1.70 m, kadın adayların boyları ise en düşük 1.60 m olmak zorundadır. Adayların boylarının son iki hanesi ile kiloları arasındaki farkın ise 10 birimden fazla 15 birimden az olmaması gerekmektedir. Yani 1.70 boyunda olan bir aday en az 55 kilo en fazla 80 kilo olmalıdır. Koruma ve Güvenlik Görevlisi Pozisyonuna başvuruda bulunacak olan adayların herhangi bir akıl rahatsızlığı, bedensel engeli bulunmamalıdır. Yine çehrelerinde sabit bir iz, şaşılık rahatsızlığı, işitme kaybı, topallık gibi rahatsızlıkları bulunmamalıdır. Adayların geçerliliği devam eden silahlı özel güvenlik belgesi sahibi olmaları ya da belge almak için gerekli başvuruları yapmış olmaları gerekmektedir.
  • 4/b sözleşmeli personel kadrolarına başvuruda bulunacak olan adayların bir kamu kurumunda görev yapıyorlarsa başvuracakları unvanla mevcut görevlerinin farklı olması gerekmektedir. Ayrıca bu adayların disiplinsizlik sebebiyle sözleşmelerinin daha evvel feshedilmiş olması durumunda 2020 Milli Saraylar İdaresi Personel Alımına başvuruda bulunmaları mümkün olmayacaktır.

2020 Milli Saraylar İdaresi Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

2020 Milli Saraylar İdaresi Personel Alımına başvurular 12 Ocak 2020 tarihine kadar Milli Saraylar İdaresi’nin İstanbul uzantılı web sitesi üzerinden yapılacaktır.

2020 Milli Saraylar İdaresi Personel Alımı Başvuru Ücreti Ne Kadar?

2020 Milli Saraylar İdaresi Personel Alımına başvuracak olan adaylardan yazılı sınav gerçekleştirilecek unvanlara başvuranlar için yazılı sınav ücreti 175 Türk Lirasıdır. Uygulama sınavı yapılacak olan adaylar içinse sınav ücreti 50 Türk Lirasıdır. Ücret ödemesi icap eden adaylar bu ödemelerini sistem üzerinden kredi kartı bilgileri ile gerçekleştireceklerdir.

Başvurulan unvanda yalnızca kura uygulaması olacaksa, kuraya katılacak olan adayların herhangi bir ödeme yapmasına gerek yoktur. Yalnızca yazılı sınava ve uygulama sınavına katılacak olan adayların ücret ödemesi yapması gerekmektedir.

saray 1

2020 Milli Saraylar İdaresi Personel Alımı Hangi Unvanlar İçin Yapılacaktır?

2020 Milli Saraylar İdaresi Personel Alımı kapsamında iki tip alım gerçekleştirilecektir. Bunlardan birisi sürekli işçi statüsünde pozisyonlar için diğeri ise 4/b sözleşmeli personel statüsünde olacaktır. Sürekli İşçi kadroları ülkede yer alan farklı illerde görevlendirilecek iken sözleşmeli personelin görev yeri İstanbul olacaktır.

2020 Milli Saraylar İdaresi Sürekli İşçi Alımı Kadroları aşağıdaki şekildedir;

1) Silahlı Koruma ve Güvenlik Görevlisi

-Ankara, İstanbul ve Kocaeli İlleri için
-150 kişi
-En az Lise mezunu olmak
-1 Ocak 2020 tarihi itibariyle otuz beş yaşlarını doldurmamış olmak
-Yazılı Sınav + Sözlü Mülakat

2) İstanbul İçin Diğer Kadrolar

El Dekor Ustası, Ham Madde Ustası, Döküm Ustası, Model Kalıp Ustası, Elektrikçi, Sıhhi Tesisatçı, Marangoz, Kalemkâr, Taş Ustası, İskele Ustası, İnşaat Ustası, Parke Cila Ustası, Kurşun Ustası, Demir Teneke Ustası, Cam ve Çerçeve Ustası, Şutuk Ustası, Cilt-Kağıt Ustası, Mobilya Ustası

-Toplam 49 kişi
-En az İlköğretim mezunu olmak
-Uygulama Sınavı + Sözlü Mülakat

3) Temizlik Görevlisi

-İstanbul
-20 kişi
-En az Lise mezunu olmak
-Kura + Sözlü Mülakat

4) İstanbul İçin Diğer Kadrolar;

Halı Dokuma Ustası ve İpekli Dokuma Ustası

-Toplam 6 kişi
-En az İlköğretim mezunu olmak
-Uygulama Sınavı + Sözlü Mülakat

2020 Milli Saraylar İdaresi Personel Alımı Sürekli İşçi İLANININ TAM METNİ için Tıklayınız!

2020 Milli Saraylar İdaresi Sözleşmeli Personel Alımı Kadroları aşağıdaki şekildedir;

1) Müze Görevlisi

-Üniversitelerin, İletişim, Müzecilik, Tarih, Turizm veya Halkla İlişkiler alanlarında lisans mezunu olmak
-30 kişi
-En az 50 YDS ya da dengi puanı olmak tercih sebebidir.
-Yazılı Sınavı + Sözlü Mülakat

2) Restoratör

-Detaylarını ilanın tam metninde bulabileceğiniz ön lisans, lisans veya yüksek lisans programlarının birisinden mezun olmak.
-80 kişi
-Uygulama Sınavı + Sözlü Mülakat

3) Tekniker

-Detaylarını ilanın tam metninde bulabileceğiniz ön lisans ya da lisans programlarının birisinden mezun olmak.
-30 kişi
-Yazılı Sınav + Sözlü Mülakat

2020 Milli Saraylar İdaresi Personel Alımı Sözleşmeli Personel İLANININ TAM METNİ için Tıklayınız!

2020 Milli Saraylar İdaresi Personel Alımı kapsamında alınacak olan adayların maaş bilgilerini ve yazılı sınav ile uygulama sınavlarının nasıl, hangi konulardan, hangi usulde gerçekleştirileceğini yukarıda yönlendirmelerini vermiş olduğumuz ilanların tam metinlerinde detaylı bir biçimde inceleyebilirsiniz.

2020 Milli Saraylar İdaresi Personel Alımı sürecini takip etmek, ilanlar hakkında diğer adaylarla istişare etmek ve bilgiler almak için FORUM sayfamızı ziyaret etmeyi Unutmayın!

Yorumlar

  1. Osman Yıldız Avatar Osman Yıldız dedi ki:

    Söför