Deri Mühendisliği 2020/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​Deri mühendisliği KPSS 2020/2 atama puanları nasıldır? Deri mühendisliği için kaç kadro ayrılmıştı? Deri mühendisi en küçük ve en büyük kaçta kaldı?

17.01.2021
A+
A-

Türkiye’de memur olma fikri oldukça cazip bir fikirdir ve insanlar hayatlarını garanti altında görmek için bu yolu seçerler. Memur yani kamu personeli olmak için de adaylar kamu personeli seçme sınavına (KPSS) girmelidirler.

KPSS’ye girdikten sonra adaylar alanları ile ilgili olmak üzere farklı puan türlerinden puanlar alırlar. Adayların genel kültür genel yetenek testini çözerek aldıkları puan merkezi atamalarda yerleşmesini sağlar. Merkezi atamalar da yine pek çok adayın tercih ettiği atamalardır çünkü sadece puan ile yerleştirilme şansı olan atamalardır.

Adaylar sınavdan sonra bölümlerine göre aldıkları puanın böyle merkezi atamalarda yetip yetmeyeceğini de merak ederler ve buna dair fikir edinebilecekleri yer geçmiş merkezi atamalardaki yerleştirme, atama puanlarıdır.

KPSS 2020/2 DERİ MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Deri mühendisliği mezunları merkezi atamalarda hem her lisans mezunu gibi 4001 nitelik kodunu taşıyan kadrolara başvuruda bulunabilir hem de deri mühendisliği mezunları için açılan ve 4761 nitelik kodunu taşıyan kadrolara başvuru yapabilirler.

KPSS 2020/2 merkezi atamasında 4001 de dahil olmak üzere deri mühendisliği mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 95 kontenjan bulunmaktaydı ve bu kontenjanların 95’i de her lisans mezununun başvurabileceği kadrolara aitti 4761 nitelik kodu şartı ile deri mühendisliği mezunlarının başvuru yapabileceği özel kadro bulunmamaktaydı.

Yine KPSS 2020/2 merkezi atamasında bu bahsettiğimiz deri mühendisliği mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolara yapılan yerleştirmelerde en küçük puan ile yerleştirilen adayın 91,345 ile en büyük puan ile yerleştirilen adayın da 98,200 puan ile yerleştirildiğini görüyoruz.

Tüm deri mühendisliği KPSS 2020/2 atama taban puanları listesi aşağıdadır.

<div></div>

kpss 2020 2 deri muhendisligi atama taban puanlari

kpss deri muhendisligi 2020 2 atama taban puanlari

Kamu kurumlarına dair bilgi alabileceğiniz, KPSS ve benzeri sınavlar hakkında sorular sorabileceğiniz ve paylaşımlarda bulunabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfalarımıza ulaşmak için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Her kadro için bölüm şartı aranan nitelik kodu bulunmakla birlikte bazı kadrolar için özel ek şartlar aranmasını sağlayan nitelik kodları da bulunabilmektedir. Örneğin YDS’den belli bir puan almak gibi.

** Yazıda yer alan bilgiler ve deri mühendisi tablosu ÖSYM’nin resmi internet sitesinde yer alan kılavuzlar ışığında hazırlanmış olup yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru tüm adayları bağlayıcı olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.